11.07.2017 | 14:07

 

Будь-яка людина потребує спілкування і виразити себе вона може за допомогою вербальних і невербальних засобів комунікації. Ми всі користуємося обома видами, але

робимо це не завжди усвідомлено, тому іноді нам не зовсім вдається донести свої думки до партнерів по спілкуванню.

Щоб краще опанувати ораторське мистецтво, отримати знання про особливості вербальної і невербальної мов спілкування 7 липня у приміщенні Дніпровського міського

центру зайнятості був проведений семінар-тренінг для персоналу за темою "Вербальні та невербальні засоби комунікації. Відпрацювання навичок вербального та невербального спілкування". Захід є продовженням навчання фахівців центру зайнятості, яке проводиться на основі використання інформаційних матеріалів та практичних завдань, наданих експертами з Товариства Психологічної Підтримки м. Загреб Хорватія.

Всі учасники семінару були налаштовані на отримання нових знань та взаємодію у групі. Використовуючи лекційні матеріали та виконуючі вправи, учасники дійшли висновку, що у людському суспільстві для комунікації використовуються два види спілкування - із застосуванням засобів мови (вербальний) і без них (невербальний). Також було відмічено, що більша частина інформації передається не тільки словами, а ще й тим, як вони були сказані та чим супроводжувалися. Тобто, люди більше звертають увагу не на промову, а на манеру її проголошення.

І вербальні, і невербальні засоби спілкування однаково важливі, просто говорити ми вчимося, а ось міміці і жестам приділяємо менше уваги. Це незаслужено, адже часто переконливість мови буває сильно зіпсована невпевненістю оратора, яка стає видною завдяки інтонації, міміці, жестам тощо. Тому у заході найбільшу увагу було приділено різним вправам, які сприяли відпрацюванню навичок як вербального, так і невербального спілкування, а саме: "Карусель" – привітання різними інтонаціями; "Дві правди, одна неправда", "Дар переконання" – визначити за виразом обличчя, мімікою, жестами, коли людина каже правду, а коли – ні; "Зони спілкування" – визначити дистанцію, комфортну для спілкування; "Малюнок по колу" – інтегрування отриманих навичок невербальної взаємодії з використанням арт-терапевтичного метода, робота в команді.

Наприкінці зустрічі кожен учасник мав можливість перевірити свої знання та інтуїцію щодо розуміння інших людей тестуванням за методикою "Що говорять вам міміка та жести".

Загальна атмосфера семінару була доброзичливою, відкритою і сприяла вільному спілкуванню, що, в свою чергу, допомогло зробити деякі висновки і попрацювати над собою. А як відомо, щоб щось змінити на краще, потрібно розпочати з себе. Якщо людина хоча б замислилась про свої вчинки, про себе взагалі, то це вже перший найважливіший крок до успіху.