23.10.2018 | 10:46

Нещодавно, в рамках Дня відкритих дверей ДПТНЗ «Дніпровське вище професійне училище будівництва» (ДВПУБ), організованого обласною службою зайнятості,  старшокласники міста Дніпро ознайомилися з професіями будівельної галузі.

Відкриваючи зустріч, директор училища Валентина Яблонська зазначила, що метою сьогоднішньої зустрічі є безпосереднє ознайомлення з роботою монтажника гіпсокартонних конструкцій, штукатура, маляра, лицювальника – плиточника, електрогазозварника, столяра будівельного, монтажника санітарно-технічних систем і устаткування.

У свою чергу, фахівець з профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості Людмила Барсукова наголосила школярам, що у професійному самовизначенні необхідно орієнтуватися на перспективні напрямки економіки. «Ринок праці потребує будівельників, тому презентовані напрямки навчання дуже актуальні. Сьогодні ви маєте шанс побачити всю специфіку роботи фахівців будівельної галузі», - сказала вона. Також учнів інформували стосовно послуг служби зайнятості для молоді, зокрема можливості тестування з метою визначення професійних схильностей в режимі онлайн.

На локації Дніпровського міського центру зайнятості фахівці проводили індивідуальні консультації з питань вибору професії та експрес-профдіагностування всіх бажаючих.

В рамках заходу школярі Дніпра побували в усіх навчально-виробничих центрах училища та поспілкувалися з майстрами професійного навчання.

Директор училища зазначила, що на базі ДВПУБ працюють навчально-виробничі центри відомих німецьких компаній «Хенкель - Баутехнік Україна» та «Кнауф-Маркетинг» з навчання навичкам роботи із сучасними будівельними матеріалами Ceresit, Knauf. «В рамках українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» створено НВЦ «СантехЛюкс», який надає можливість якісного опанування професії «монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»», - наголосила В.Яблонська.

Наприкінці заходу учні та викладачі шкіл обмінялися враженнями стосовно побаченого у різноманітних профільних майстернях та участі у роботі майстер-класів. Під час бесіди підлітки зізналися, що змінили своє уявлення та відношення стосовно будівельних професій. Декілька старшокласників висловили бажання навчатися у навчальному закладі після закінчення школи.