20.04.2018 | 14:52

Відкладання справ «на потім» властиве майже всім нам, оскільки часто виникає бажання «відтягнути» виконання важливої, але якоїсь мало приємної, важкої, нецікавої роботи - тобто, зайнятися прокрастинацією (від лат. and crastinus — завтрашній).

20 квітня 2018 року у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості фахівцем відділу по системній роботі з ринкоутворюючими підприємствами Дніпропетровського ОЦЗ Оленою Бобир та начальником відділу активної підтримки безробітних Покровського РЦЗ Жанною Ведмєдєвою проведений перший етап тренінгу на тему: «Шлях до себе. Використання особистісних ресурсів для профілактики професійного вигорання». У заході взяли участь понад 20 спеціалістів всіх відділів обласного центру зайнятості.

Мета тренінгу - навчити колег максимально використовувати особистісні ресурси, щоб уникнути ризиків вигорання на робочому місці та подолати схильність до відтермінування навіть важливих і нагальних справ.

Олена Бобир та Жанна Ведмєдєва, впроваджуючи в практику роботи знання, отримані під час навчання на тренерів та супервізорів, в рамках комплексної програми за сприянням німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), навчали виявляти перші ознаки професійного вигорання та прокрастинації, знаходили шляхи їх подолання.

Тренери доклали максимум зусиль, щоб колеги усвідомили прояви професійного вигорання, отримали навички відстроченої та оперативної самодопомоги у кризових станах, а так само, змогли знайти ресурси для профілактики емоційного вигорання на роботі.

Учасники тренінгу брали участь в обговореннях з метою набуття навиків критично мислити та виходити з неординарних ситуацій, що є невід’ємною частиною роботи фахівців.

Перед тим, як перейти до вирішення проблеми з прокрастинацією, тренерами було наголошено, що лінощі не завжди є поганою звичкою, а навпаки, іноді є сенс відкласти справи, щоб відновити власні сили. Робота з асоціативними картами метафоричних трансформацій надала змогу розкрити індивідуальні особливості учасників тренінгу та надали впевнитись у тому, що мислячий позитивно учасник, який знаходиться в гарному настрої, вбачає свято, радість, захоплення, щастя, а інший же, маючи внутрішні проблеми, перенесе їх на карти і побачить напругу, опір, тривогу.

Присутні дійшли дивовижного висновку: багато карт, що були витягнуті наосліп, магічним чином потрапляють в точку і відображають професійну та життєву ситуацію цієї миті.

Робота була плідною, згуртованою, дружньою, оскільки учасники відверто ділились пріоритетами при розподілі робочих завдань, вказували, що мотивує їх на реалізацію планів і цілей.

Довідково, другий та третій етапи тренінгу відбудуться 25 та 27 квітня 2018 року. У заходах прийматимуть участь керівництво та начальники структурних підрозділів Дніпропетровського обласного центру зайнятості.