11.06.2019 | 13:31

Надання якісних соціальних послуг громадянам, які у зв’язку з інвалідністю, не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, визначено пріоритетним напрямом діяльності державної служби зайнятості. Павлоградський міськрайонний центр зайнятості впроваджує новітні форми та методи роботи щодо вирішення питань зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Нещодавно відбулась робоча зустріч фахівців Павлоградського міськрайонного центру зайнятості (Центр) з представниками відокремлених структурних підрозділів та філій ПРАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» у форматі скайп-конференції.

У ході зустрічі сторони обговорили основні напрямки співпраці, які сприятимуть оперативному та якісному укомплектуванню заявлених вакансій особами даної категорії.

Особливу увагу учасники скайп-конференції приділили питанню висвітлення основних положень законодавства та послуг, які надає державна служба зайнятості роботодавцям та особам з інвалідністю. Зокрема, розглянули умови подання інформації про наявні вакансії, в тому числі для осіб з інвалідністю; інформування про професійно-кваліфікаційний склад осіб з інвалідністю, які зареєстровані в службі зайнятості; можливість отримання ваучеру на навчання для сприяння підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці. Також були обговорені шляхи вирішення питання працевлаштування людей даної категорії і бачення роботодавця стосовно питання можливого працевлаштування таких осіб, які перебувають на обліку в Павлоградському міськрайонному центрі зайнятості.

Учасники скайп-конференції висловили сподівання, що інновації в роботі служби зайнятості та посилена співпраця прискорять результати пошуку працівників і працевлаштування незайнятих громадян з числа осіб з інвалідністю.

«Державна служба зайнятості, як сервісна установа сучасного формату, виходе на новий рівень обслуговування громадян – індивідуальний, бо значною часткою клієнтів центрів зайнятості є безробітні, які відносяться до вразливих на ринку праці груп населення. Зокрема, це особи з інвалідністю. В роботі з представниками цієї групи безробітних, фахівці служби зайнятості застосовують «активні» програми запобігання довготривалому безробіттю, найефективнішою з яких є індивідуальна робота за підходом кейс-менеджмент, яка являє собою соціальний супровід при працевлаштуванні», - зазначає директор Павлоградського міськрайонного центру зайнятості Валентина Дробот.