24.10.2019 | 09:54

В Україні, як і в усьому світі, проблема інтеграції інвалідів у суспільство є однією з найактуальніших соціальних проблем. Найбільш гідним способом забезпечення соціальної рівності цієї категорії громадян є надання можливості самореалізації та досягнення ними економічної незалежності. Тому соціальна реабілітація інвалідів має за мету, перш за все, забезпечення зайнятості цієї категорії громадян.

У комплексній системі реабілітаційних заходів, що здійснюються для людей з інвалідністю, професійна реабілітація та повернення їх до продуктивної праці є одними із найважливіших завдань, адже, з одного боку, це дає можливість людям з інвалідністю бути матеріально незалежними, з іншого - сприяє їх самоствердженню.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості, в межах наділених повноважень, для людей з інвалідністю забезпечує комунікаційну, інформаційну та просторову доступність, соціальний захист і конкурентоспроможність на ринку праці, робить все можливе для того, щоб люди з інвалідністю не були відірвані від суспільної діяльності.

У центрах зайнятості люди з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із вакансіями для інвалідів, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію з урахуванням медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів та здібностей. Їм нарівні з усіма забезпечено вільний доступ до будь-якої інформації щодо працевлаштування.

З метою підвищення конкурентоспроможності вони можуть залучатися до професійного навчання за напрямком «Підприємець-початківець» за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а після його закінчення відкрити власну справу та отримати одноразово допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.

Впровадження Інституту кар’єрного радника у роботу Дніпропетровської служби зайнятості дозволило забезпечити індивідуальний підхід до потреб кожного клієнта служби зайнятості в особливості для людей з інвалідністю. Послуги цій категорії безробітних надаються особливо ретельно, з урахуванням їхніх професійних інтересів, можливостей та здібностей і обов’язково — рекомендацій МСЕК. Разом з тим слід зазначити, що допомога особам з інвалідністю не обмежується пошуком роботи за наявними вакансіями, тому фахівці підтримують їхні прагнення знайти себе і в інших сферах діяльності.

На сьогодні, для клієнтів з інвалідністю, які звертаються до служби зайнятості, створені особливі умови для отримання соціальних послуг. Для зручності приміщення облаштовані пандусами, кнопками виклику працівників, створені робочі місця для обслуговування зазначеної категорії осіб.

Для прискорення працевлаштування використовуються сучасні інформаційні ресурси (це тач-скріни з інформацією про попит на робочу силу, Інтернет-сайти з пошуку роботи), інші джерела інформації, якими володіє служба зайнятості.

Розв’язати наявні проблеми з працевлаштування людей з інвалідністю набагато простіше, об’єднавши зусилля всіх організацій, які займаються проблемами зазначеної категорії осіб. Основний резерв для підвищення ефективності роботи служби зайнятості - це системна, щоденна робота з роботодавцями. І, як наслідок, Дніпропетровська обласна служба зайнятості має найбільшу в Україні базу вакансій, з яких майже 17%, а це 1,5 тисяч - вакансії для осіб з інвалідністю.

Довідково: у січні-вересні 2019 працевлаштовані 516 безробітних осіб з інвалідністю, з них: 7 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності; 114 осіб проходили професійне навчання; 176 осіб з інвалідністю прийняли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.