19.10.2018 | 13:16

19 жовтня 2018 року, в рамках Меморандуму про співпрацю між Всеукраїнською громадською спілкою «Національна Асамблея людей з інвалідністю в Україні» та Державною службою зайнятості (Центральним апаратом), у Дніпрі завершився триденний тренінг з орієнтації на самозайнятість та підприємницьку діяльність для неконкурентних осіб на ринку парці. У заході взяли участь фахівці Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

Тренінг спрямований на  підтримку зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, сприяння розвитку самозайнятості та створення малого бізнесу внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України та проводиться в рамках Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні  технології та послуги медичної/фізичної реалізації» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Майже 20 внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, які наразі   мешкають у м. Запоріжжя, Одеса, Київ та Дніпропетровській області, приїхали до м. Дніпро для участі у триденному бізнес-тренінгу. Учасники заходу планують відкрити власну справу та зареєструватися як фізична особа – підприємець або поновити свою діяльність як ФОП, тому отримання  необхідних знань та навичок ведення власного бізнесу в сучасних умовах, з урахуванням регіональних компонентів, для них дуже доречно.

Заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Дніпропетровського ОЦЗ Тетяна Лапіна поінформувала присутніх про можливості служби зайнятості та презентувала інновації в роботі, що  відбуваються у  службі зайнятості на сучасному етапі.

Учасники тренінгу розглянули механізми, передбачені державою для стимулювання діяльності роботодавців, спрямовані на працевлаштування соціально незахищених верств населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Під час лекції та практичних занять потенційні підприємці дізналися про законодавче регулювання підприємництва, ліцензування та дозвільну діяльність, систему оподаткування, порядок нарахування ЄСВ, оформлення електронного цифрового підпису, звітність суб’єктів підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, поняття та зміст бізнес-планування.

Завершуючи триденну зустріч, її учасники подякували організаторам та фахівцям служби зайнятості за корисний та інформаційно-наповнений захід, що стане першим етапом у запровадженні підприємницької ініціативи.

До відома: Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні  технології та послуги медичної/фізичної реалізації»  направлений на підтримку  зайнятості та працевлаштування ВПО з інвалідністю шляхом: сприяння їх працевлаштуванню на підприємствах різних форм власності; оплаті навчання на короткотривалих курсах підвищення  кваліфікації (підготовки та перепідготовки); надання міні-грантів на відкриття  власної справи; організації тренінгів із розвитку самозайнятості  та підприємництва серед таких осіб; проведення тренінгів та консультацій  для роботодавців  з питань працевлаштування та  зайнятості осіб з  інвалідністю; проведення  таборів  активної реабілітації для осіб з травмою хребта  та спинного мозку на базі західного реабілітаційного центру (Львівська область).