23.04.2019 | 13:42

Нещодавно на Дніпропетровщині відбувся тренінг у рамках впровадження проекту з модернізації системи професійної (професійно-технічної) освіти, який реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України у Дніпропетровський області Західноукраїнською регіональною непідприємницькою громадською організацією «Волинський ресурсний центр» за кошти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), у рамках програми «U-LEAD з Європою». Цей проект реалізується у трьох пілотних областях: Дніпропетровській, Запорізькій та Полтавській. Проект передбачає вироблення механізмів стратегічного аналізу системи П(ПТ)О на регіональному рівні та покращення співпраці закладів освіти з роботодавцями.

Тренування з питань діяльності регіональних рад професійно – технічної освіти (ПТО) та наглядових (піклувальних) рад закладів професійної (професійно-технічної) освіти (ЗП(ПТ)О) провели у Департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

У тренінгу взяли участь представники Дніпропетровської ОДА, начальник відділу організації профнавчання Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Кардель, керівники ЗП(ПТ)О.

Учасники заходу обговорили актуальний стан та основні тенденції, що мають вплив на систему ПТО. Окреме місце серед таких факторів відводиться аналізу стану ринку праці регіону. Адже ефективне планування обсягів навчання на базі ЗП(ПТ)О вимагає чіткого розуміння змін на ринку праці. Зміст професійно-технічної та вищої освіти має постійно оновлюватися з урахуванням потреб підприємств – замовників кадрів. Особливої актуальності набуває питання мобільності, конкурентоспроможності та рівня кваліфікації працівників. Освітня та наукова галузі мають перетворитися на важіль соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності України.

Під час тренінгу розглядалися практичні аспекти діяльності регіональної ради ПТО та наглядової ради ЗП(ПТ)О, основні кроки адаптації системи ПТО до перспективних змін, інструменти аналізу регіонального ринку праці, стану перспектив соціально-економічної тенденції, що мають вплив на систему П(ПТ)О та регіональний ринок праці.