16.05.2018 | 15:28

Співпраця між службою зайнятості та вищими навчальними закладами надає можливість студентській молоді отримати поради щодо ефективних методів пошуку роботи та стійкої мотивації до набуття навичок, адаптованих до реальних умов ринку праці. Адже працевлаштування випускників - одна із головних задач навчальних закладів, тому постійно налагоджуються партнерські відносини, як з центрами зайнятості, так і з підприємствами, установами та організаціями - потенційними роботодавцями.

Найкращий спосіб познайомити студентів і випускників вишу із діяльністю найбільш успішних та перспективних підприємств (організацій), що готові надати шанс на вдалий старт та розвиток кар’єри - це ярмарок вакансій.

Так, в Університеті імені Альфреда Нобеля Центром кар’єри організовано та проведено «Ярмарок вакансій - 2018», де підприємствам-учасникам було запропоновано виступи для презентації компаній та безпосереднє спілкування зі студентами. У заході взяли участь понад 250 студентів та більше 30 потенційних роботодавців (підприємств, організацій, установ, приватних підприємців). В рамках заходу служба зайнятості презентувала молоді оновлений Інтернет-ресурс, на сторінці якого вони дізнаються про послуги служби зайнятості, актуальні вакансії на ринку праці тощо.

Також для студентської молоді Дніпровський міський центр зайнятості систематично організовує та проводить семінари на теми: «Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії», «Техніка пошуку роботи. Складання резюме», «Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем».

Нещодавно один із таких семінарів відбувся для 37 студентів Дніпровського технікуму зварювання та електроніки ім. Є.О. Патона. Мета проведення заходу - набуття студентською молоддю практичних навичок з працевлаштування за обраною професією.

Під час зустрічі студенти отримали професійні поради щодо ефективних шляхів пошуку роботи — вдалі приклади складання резюме та відеорезюме, поради щодо підготовки до співбесіди та правильного використання джерел вакансій.

Молодь завжди активно бере участь в обговоренні питань, обміні думками щодо того, як набути впевненості у власних вміннях, підвищити рівень вже набутих знань. Завдяки активному позитивному настрою студенти в практичній формі набувають корисних, необхідних для спілкування з роботодавцями навичок.