18.05.2018 | 15:10

Організаторами заходу стали Всеукраїнська громадська спілка «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з UCP Wheels for Humanity (США) за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США (USAID). Співорганізаторами тренінгу виступили Дніпропетровський обласний центр зайнятості, Криворізький міськрайонний центр зайнятості, Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Криворізька міська громадська організація «За рідне місто». У заході прийняли участь майже 30 роботодавців міста, серед яких представники ринкоутворюючих підприємств: ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПрАТ «Північний гірничозбагачувальний комбінат», ПрАТ «Криворізький залізорудний комбінат» та інші.

Метою заходу організатори визначили інформування роботодавців про аспекти працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю, зміну стереотипів щодо працівників з інвалідністю, сприяння покращенню ситуації на ринку праці для даної групи громадян, ознайомлення з досвідом інших підприємств у цій сфері.

Тренінг провела представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Лариса Байда. Головний меседж тренінгу – «Рівні можливості для всіх - приклади позитивних політик компаній щодо недискримінації на робочому місці». Серед висвітлених питань - покращення політики компаній щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, розумне пристосування  робочих  місць для працівників з інвалідністю.

Директор Криворізького МРЦЗ Ігор Вознюк у своєму виступі ознайомив присутніх із ситуацію на ринку праці міста, діяльністю міської служби зайнятості щодо працевлаштування осіб з інвалідністю.

Про види державної допомоги підприємствам з Фонду соціального захисту інвалідів для створення робочих місць для осіб з інвалідністю розповів заступник директора Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Володимир Кузьмін.

Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Сальнікова звернула увагу присутніх на допомогу центрів зайнятості роботодавцям в укомплектуванні кадрів особами з інвалідністю. Вона зазначила: «Тільки 1,5% вакансій, які надаються підприємствами регіону для працевлаштування людей з інвалідністю, заявляються роботодавцем, як вакансії зі спеціальним робочим режимом. Усі інші не передбачають створення спеціальних умов для даної категорії шукачів роботи, що перешкоджає їх ефективному працевлаштуванню». Також Т.Сальнікова ознайомила присутніх з новаціями у роботі служби зайнятості, особливо на використанні сучасного підходу кейс-менеджменту при наданні соціальних послуг особам кризових категорій.

В обговоренні питань тренінгу взяли активну участь заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Дніпропетровського обласного центру зайнятості Наталія Селякова, керівники кадрових служб підприємств міста. Цікавими були питання концепції «соціальної моделі інвалідності», способи усунення різноманітних бар’єрів, що перешкоджають можливості людей з інвалідністю вести повноцінне життя.

Довідково: за січень-квітень 2018 року до Дніпропетровської обласної служби зайнятості звернулось 773 особи з інвалідністю, що складає 1,6% від загальної кількості безробітних регіону. Були працевлаштовані 253 особи, із них: жінок – 112 осіб, молоді – 63 особи.