20.03.2019 | 16:44

20 березня 2019 року у Дніпропетровському обласному об’єднанні профспілок пройшло засідання Галузевої ради з питань формування трудового потенціалу будівельної галузі Дніпропетровського регіону. До обговорення долучилися:  керівництво Дніпропетровської обласної організації роботодавців будівельної галузі, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Дніпропетровського обласного центру зайнятості, НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, представники роботодавців-замовників кадрів будівельної галузі, профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів, закладів професійної (професійно-технічної освіти).

Відкриваючи засідання, голова Дніпропетровської обласної організації роботодавців будівельної галузі Віктор Шинкевич зазначив, що трудові ресурси – це капітал, який завжди виступає рушійною силою покращання економічної ситуації держави та добробуту суспільства. «Існує постійна потреба будівельних підприємств у підвищенні продуктивності праці завдяки якісній робочій силі та зростанню індивідуальних здібностей кожного працівника. Щоб успішно розвиватись будівельним організаціям необхідно формувати та залучати необхідну кількість робітників, забезпечити раціональне використання трудових ресурсів та розвиток персоналу, проводити навчання працівників», - акцентував В.Г. Шинкевич.

У свою чергу, заступник директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко розповіла про пріоритети в діяльності служби зайнятості та зазначила,  що роботодавець – це клієнт №1, адже завдяки йому служба має інструмент для допомоги безробітним у працевлаштуванні. Окремо вона зупинилась на співпраці з підприємствами будівельної галузі.

«У 2018 році 320 роботодавців будівельної галузі повідомили обласну службу зайнятості про наявність 4 тисяч вільних робочих місць, більше 60% з яких були укомплектовані за сприяння служби. Для вирішення проблеми дисбалансу на ринку праці служба зайнятості пропонує професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця, у т.ч. з використанням елементів дуальної форми навчання. І в цьому напрямку служба зайнятості долучилася до реалізації українсько - німецького Проекту «ЕХАМ-Дніпро» - зовнішнє управління професійною освітою. Для прискорення працевлаштування безробітних та адаптації їх на робочих місцях організовувалось стажування», - акцентувала Р.М.Малоіваненко.

Також вона презентувала інші дієві послуги служби зайнятості та презентувала сучасній електронні сервіси: фінансова підтримка роботодавців, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них окремі зареєстрованих безробітних, у вигляді компенсації ЄСВ, видача ваучеру окремим категоріям громадян для підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, «Електронний кабінет роботодавця», що спрощує доступ до послуг служби зайнятості та обміну інформацією.

Учасники засідання обговорили нові виклики, нові законодавчі та нормативно-правові акти у сфері підготовки робітничого потенціалу,  процедуру та підхід до формування державного і регіонального замовлення на підготовку робітних кадрів та молодших спеціалістів на 2019 рік для закладів професійної освіти, можливість задоволення трудового потенціалу будівельної галузі за сприяння служби зайнятості, використання навчально-практичних центрів для підготовки кваліфікованих робітничих кадрів будівельної галузі .