21.01.2021 | 10:32

Служба зайнятості відповідно до нормативних підходів своєї діяльності надає профорієнтаційні послуги усім соціальним групам населення та віковим категоріям осіб за їх зверненням. Однією з форм інформування та консультування громадян, що звернулись до служби зайнятості, є проведення групових профорієнтаційних заходів.

У 2020 році різні види профорієнтаційних послуг Дніпропетровської обласної служби зайнятості отримали 132,5 тисяч осіб регіону.

Під час участі в інформаційних семінарах учасників ознайомлювали із сучасним комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості, перевагами легальної зайнятості, ризиками нелегальної зайнятості та нелегальної трудової міграції. Інформували про етапи започаткування та відкриття власної справи, презентували послуги з професійного навчання, у т. ч. послуги Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

На семінарах з питань техніки пошуку роботи та тренінгах з шукачами роботи відпрацьовували навички написання резюме і прийоми самопрезентації; проводили підготовку до співбесіди з роботодавцем.

У минулому році спеціалістами базових центрів зайнятості та філій Дніпропетровського обласного центру зайнятості було впроваджено надання профорієнтаційних послуг у дистанційному форматі. Так, в звітному періоді проведено 1357 інформаційних вебінарів за участю 13,1 тис. осіб та 694 вебінари, в яких взяли участь 6,6 тис. осіб. Онлайн заходи фахівці з профорієнтації проводили за допомогою засобів електронного зв’язку та соціальні мережі: Zoom, Viber, Skype та Facebook Messenger.

Для визначення підходящої сфери зайнятості 1881 шукач роботи пройшов психодіагностичне тестування на платформі «Моя професія: консультаційна мережа» та отримав індивідуальні профконсультації за результатами тестування.

Фахівці з професійної орієнтації служби зайнятості виконують важливу соціальну та просвітницьку місію, спрямовану на продуктивну реалізацію потенціалу кожного громадянина, легальне працевлаштування, активізацію процесу професійного самовизначення.

 

До відома: у 2020 році різні види профорієнтаційних послуг по області отримали 132,5 тис. осіб, з них 102 тис. осіб – мали статус безробітного. За звітний період надано 9,5 тис. індивідуальних послуг із застосуванням психодіагностики, майже 2 тис. послуг – з профвідбору. Проведено 3232 інформаційні семінари із загальних питань зайнятості за участю майже 30 тис. осіб. У профінформаційних семінарах «Ризики нелегальної трудової міграції» взяли участь 4,8 тис. осіб. В 4469 семінарах-тренінгах з техніки пошуку роботи були задіяні 43,5 тис. осіб.