14 червня 2017 року у приміщенні Центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка пройшло засідання
«круглого столу» з питань координації дій з виявлення, ідентифікації та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.
Організаторами заходу стали фахівці департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації спільно з громадською організацією «Промінь Дніпро» та Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні.
У засіданні взяли участь представники департаменту охорони здоров'я та соціальної політики міської ради, департаменту з гуманітарних питань міської ради, служб у справах дітей та управлінь соціального захисту населення адміністрацій районів міської ради, міського та обласного центру зайнятості, місцевої прокуратури, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управлінь Національної поліції міста та області, громадської міської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр».
У своєму виступі фахівець Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Анна Кареліна освітлила проблематики і реальні загрози та шляхи їх вирішення, які існують на даний час. Вона акцентувала на важливості посилення державної політики у сфері протидії торгівлі людьми та забезпеченні виконання механізму запобігання торгівлі людьми.
Про ситуацію стосовно торгівлі людьми в Україні, проблематику та нові виклики розповіла голова правління громадської організації «Промінь Дніпро» Олена Моргун. Зокрема, вона наголосила, що на сьогодні зростає ризик випадків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.
В.о. директора міського центру зайнятості Олена Орлова розповіла, що одним із пріоритетних напрямів діяльності служби зайнятості — проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо попередження неврегульованої трудової міграції та торгівлі людьми.
«Протягом 2016 – 2017 років Кам’янським міським центром зайнятості проведено понад 75 заходів, в яких взяли участь майже 2000 осіб. Метою проведення таких семінарів є розширення обізнаності громадян про торгівлю людьми, усвідомлення гостроту проблеми, визначення причини, форми та ознаки цього явища, розкриття шляхів попадання в цю ситуацію. Безробітних зорієнтовують бути пильними при підборі роботи за кордоном, щоб не потрапити в рабство», - наголосила Олена Орлова.
Учасники круглого столу обмінялися обговорили процес встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі, а також проаналізували заходи, що проводяться по Дніпропетровській області з цього напряму.
По закінченню круглого столу були підведені підсумки з приводу актуальності тематики та спільних дій щодо подолання проблеми торгівлі людьми та створення безпечного простору для працевлаштування та роботи в Україні.
Запобігання торгівлі людьми – важливий напрям діяльності соціальних служб тому робота в цьому напрямі триватиме постійно.