19.03.2018 | 15:50

В рамках продовження реалізації проекту «Навчальні програми професійного зростання», програми «Зусилля уряду, громадянського суспільства та приватного сектору в питаннях зайнятості внутрішньо переміщених осіб», 16 березня 2018 року відбулась робоча зустріч директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторії Кузнецової з радником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віталієм Литвином та радником Міністерства соціальної політики України з питань ВПО у Дніпропетровській області Георгієм Бібіком. Було розглянуто проект Обласної програми інтеграції, соціальної адаптації та захисту ВПО на 2018 – 2020 роки.

Метою ділового спілкування стала розробка спільних заходів щодо забезпечення  зайнятості внутрішньо перемішених осіб, в тому числі шляхом перепідготовки, сприяння розвитку підприємницької ініціативи та запровадження механізмів економічного стимулювання роботодавців. Визначальним питанням  зустрічі стало створення коворкінг – центру для посилення спроможності ВПО у Дніпропетровської області, які знаходяться у пошуках роботи, або займаються власною справою/впроваджують самозайнятість.

Радник голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин зазначив, що запровадження системи інформаційної та консультаційної підтримки підприємницької ініціативи сприятиме розвитку підприємництва в регіоні, забезпечить збільшення рівня зайнятості населення та стабілізацію ринку праці.

«Коли для досягнення благородної мети - допомоги людям і розбудови правової держави - об'єднується велика кількість відданих своїй справі професіоналів - нема нічого неможливого! Впевнений: завдяки нашим зусиллям чимало переселенців стануть успішними підприємцями», - сказав Г.Бібік.

За словами В.Кузнецової, при наданні послуг такій категорії безробітних, як ВПО, основні проблеми при працевлаштуванні полягають, зокрема, у тому, що потреба в робочій силі на місцевому ринку праці в більшості випадків не відповідає професійно-кваліфікаційному рівню переселенців. «Тому спільно з громадськими організаціями та благодійними фондами служба зайнятості використовує всі інструменти для надання психологічної та правової допомоги вимушеним переселенцям, підтримки їх життєдіяльності та повернення до активної трудової діяльності», - розповіла вона.

Вікторія Кузнецова поділилася досвідом Дніпропетровської обласної служби зайнятості щодо сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади. «Починаючи з 2014 року до центрів зайнятості області звернулося понад 8 тис. осіб з яких: працевлаштовані - 2815; отримали послуги з профнавчання - 399; зареєструвалися як приватні підприємці завдяки одноразовій виплаті допомоги по безробіттю - 84 особи», – зазначила вона. Також за словами директора ОЦЗ, у результаті взаємодії Дніпропетровського обласного центру зайнятості з громадськими, волонтерськими організаціями та міжнародними фондами щодо сприяння працевлаштуванню була працевлаштована кожна третя внутрішньо переміщена особа.