30.05.2018 | 15:12

Дніпропетровська обласна служба зайнятості є активним учасником процесів, які запобігають нелегальній трудовій міграції, сприяють захищенню прав найманих працівників як на вітчизняному ринку праці, так і за кордоном.

При Дніпропетровській обласній державній адміністрації з 2015 року створено Координаційну раду з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, розширене засідання якої відбулось 29 травня 2018 року у м. Дніпро в Центрі освіти Дніпропетровської області.

У засіданні взяли участь більше 60 осіб: представники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, головного управління поліції у Дніпропетровській області, обласного центру зайнятості та соціальних служб районів і територіальних громад.

На засіданні координаційної ради обговорювались питання координації дій з виявлення, ідентифікації та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми та проведення інформаційної кампанії, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми, який світова громадськість буде відзначати 30 червня.

Від Дніпропетровського обласного центру зайнятості у роботі ради взяла начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Тетяна Сальнікова. Вона інформувала учасників стосовно діючої міжурядової угоди на працевлаштування робітників будівельної галузі в Ізраїль та ознайомила присутніх із переліком суб’єктів господарювання, які мають дозвіл на працевлаштування осіб за кордоном.

«Всім, хто має намір знайти роботу за кордоном, ми, в першу чергу, пропонуємо знайти свого роботодавця в переліку підприємств, які мають відповідну ліцензію. Пошук здійснюється за посиланням: Мінсоцполітики – Організаціям – Ліцензування – Працевлаштування за кордоном – Перелік суб’єктів господарювання. Тільки співпрацюючи з підприємствами, які легалізовують свою діяльність, людина зможе захистити себе від трудового рабства», - зазначила Тетяна Сальнікова.

Інформацією про впровадження в дії нового Закону України «Про протидію та запобігання домашньому насильству» поділилась начальник відділу ювенальної превенції головного управління поліції у Дніпропетровській області Ганна Карпеченкова. Вона наголосила на необхідності поглиблення взаємодії між всіма суб’єктами надання соціальних послуг у сфері протидії насильству та трудовому рабству, комплексному наданню послуг постраждалим особам.

Також у засіданні Координаційної ради взяли участь громадські організації, які надають притулок постраждалим внаслідок торгівлі людьми або особам, які опинились у складних життєвих обставинах на території регіону, зокрема: ГО «Промінь», БФ «Каритас Донецьк» та БО «Позитивні жінки».

За результатами роботи  були прийняті рекомендації щодо підготовки плану до проведення інформаційної кампанії з метою відзначення у Дніпропетровському регіоні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

Довідково: на території Дніпропетровської області діють 88 суб’єктів господарювання, які мають дозвіл на працевлаштування за кордоном.

За 4 місяці 2018 року спеціалістами базових центрів зайнятості Дніпропетровської області проведено 176 профорієнтаційних семінарів для безробітних за тематикою протидії торгівлі людьми, попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та експлуатації дитячої праці за участю 3236 осіб.