22.01.2024 | 17:25

Директор Дніпропетровського ОЦЗ Вікторія Кузнецова взяла участь у відкритті нового проєкту під назвою «Швидкий шлях до працевлаштування», який реалізується в рамках програми GIZ «Skills4Recovery».

Німецьким партнером проєкту стала організація «SEQUA», яка опікується розвитком освіти та сприянням економіці у різних країнах світу.

У відкритті взяли участь голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв, керівник проєкту в організації «SEQUA» Анастасія Тульке, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Анатолій Яловий, представники Дніпро ОВА, облради, міськради, керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти та ін.

Під час заходу учасники ознайомились з порядком проведення короткострокових курсів з професійно-технічного навчання внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та жінок для їх реінтеграції в робітничий процес у таких галузях економіки, як: машинобудування, будівництво, транспорт, легка промисловість, сільське господарство та медицина.

Бажаючі навчатимуться за 7 професіями: електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання, токар, кравець, тракторист, водій навантажувача та молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими.

На Дніпропетровщині до реалізації проєкту долучились шість закладів освіти, один з них – Дніпропетровський центр ПТО ДСЗ.

Професії, обрані німецькими партнерами, є дуже актуальними на сьогодні та не втратять своєї актуальності після Перемоги.

Запрошена до слова Вікторія Кузнецова зауважила, що вирішення проблеми стабілізації економічного розвитку країни вимагає нових підходів та рішень. Тому вкрай потрібно розвивати програми для отримання працівниками повних або часткових кваліфікацій, які стануть основним інструментом у подоланні асиметрії на ринку праці.

Вона повідомила, що з метою вивчення потреби в професіях та навичках, удосконалення програм навчання, обласна служба зайнятості провела опитування майже 2700 роботодавців області. Далі буде проводитися аналіз, який дозволить визначити короткострокову перспективну потребу ринку праці та, відповідно, покращувати якість робочої сили.

Наприкінці партнери обговорили ключові аспекти впровадження проєкту та поділилися думками про очікувані результати.