06.02.2018 | 14:42

У контексті сьогодення,  реформування - чи не єдиний шлях до стабільності, базованої, як на  економічному  так і соціальному підґрунтті. Державна  служба зайнятості наразі активно реформується, не чекаючи відповідних законодавчих змін: центри зайнятості трансформуються в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг,  впроваджуються нові сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг Служби зайнятості.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості,  завдяки змінам, вже досягла певних позитивних результатів та має на меті, за рахунок використання у своїй роботі новітніх ефективних інструментів та досвіду інноваційного партнерства, значно підвищити результативність надання послуг.

Так, викладачі Інституту колективного лідерства (CLI), за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH»,  у місті Дніпро провели  триденний тренінг «Лабораторія з інновацій для участі  в багатосторонніх  партнерствах», орієнтований саме на збільшення  навичок визначення майбутніх партнерів та започаткування  співробітництва в рамках багатостороннього партнерства.

У заході взяли участь представники Дніпропетровського обласного центру зайнятості, некомерційних організацій, державних та приватних установ не лише  з Дніпропетровської, а й Донецької, Запорізької, Харківської та Полтавської  областей.

В рамках тренінгу його учасники працювали над створенням  та зміцненням потенціалу для розробки  та впровадження партнерських проектів за участі  зацікавлених сторін  в рамках  проекту GIZ «Професійна  інтеграція  внутрішньо переміщених осіб  на ринку праці в Україні».

З огляду на  основні тенденції та особливості  Дніпропетровського регіону,  представники Міністерства соціальної політики, GIZ, ГО «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій», Дніпропетровський обласний центр зайнятості, ГО «Фонд «Професійний розвиток» та БО БФ «Допомога Дніпра»  аналізували можливість створення інноваційних проектів, пов'язаних з ринком праці та залученням до  співпраці державних та приватних установ, некомерційних організацій.

У ході тренінгу учасники дійшли висновку, що  створення міжгалузевої багатосторонньої платформи  у Дніпропетровському регіоні сприятиме підвищенню рівня працевлаштування  внутрішньо переміщених осіб  та інших людей, постраждалих внаслідок конфлікту  на сході України, насамперед,  через залучення їх до самозайнятості, яка, в свою чергу, сприятиме розвитку приймаючих громад.

До відома, CLI – міжнародна неприбуткова організація, що має  відділення в Потсдамі (Німеччина), Кейптауні (ПАР) та поблизу Бостона (штат Массачусетс, США), підтримує усі зацікавлені сторони   приватного та державного  секторів та громадянського суспільства  у створенні та впровадженні інноваційних, спільних та трансформаційних ініціатив щодо змін, спрямованих на   забезпечення вирішення глобальних, місцевих та суспільних проблем.