13.01.2022 | 09:36

Початок нового року – привід відкривати щось нове. Тому є нагода орієнтуватися в усьому новому, що стосується сфери зайнятості.

Впродовж останніх років вимоги роботодавців до набору компетенцій робітників змінюються та доповнюються. Сучасний працедавець все частіше обирає робітника, керуючись не лише тим, які у нього hard skills (професійні навички), а й звертаючи увагу на його soft skills (особистісні якості) та digital skills (цифрову грамотність).

На сьогодні, розвиток цифрового середовища охоплює практично всі сфери життя. Цифрова грамотність – це не про «лайки» та соціальні мережі. Це, у першу чергу, про робочі місця, освіту, соціалізацію особистості. Здатність ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології у роботі і навчанні, професійному та особистісному розвитку – ось що таке цифрова грамотність.

Орієнтиром, зокрема у прийнятті на роботу, є володіння людиною цифровими навичками, які дають можливість швидко та ефективно виконувати поставлені завдання, бути успішною та використовувати потенційні можливості.

Протягом наступних 20 років 90% усіх робочих місць потребуватимуть від кандидатів на посади наявності цифрових навичок (World Economic Forum 2020). За останніми дослідженнями Мінцифри, 53% українців у віці 18-70 років відмітили свій рівень цифрової грамотності як нижче від середнього.

У свою чергу, спеціалісти служби зайнятості організовують та проводять для шукачів роботи онлайн-заходи за допомогою засобів електронного зв’язку та соціальних мереж: Facebook Messenger, Zoom, Viber, Meet.google.com, Skype, що сприяють зайнятості населення.

Так, протягом 2021 року проведено понад 2 800 онлайн-заходів за участю 28,3 тисяч осіб. Шукачі роботи отримують консультації щодо складання та розміщення онлайн резюме на сайті служби зайнятості, Освітньому порталі ДСЗ, електронному кабінеті шукача роботи; сайтах з пошуку роботи (work.ua, robota.ua, grc.ua, jobs.ua), активно беруть участь в онлайн-зустрічах з роботодавцями.

«Підвищення та розвиток цифрових навичок – це життєво необхідний процес, який буде тривати й у майбутньому. Володіючи цифровою грамотністю, у людини з’являється більше шансів на працевлаштування. Цифрова грамотність – навичка, без якої у XXI столітті неможливо бути успішним та затребуваним на ринку праці», – вважають фахівці з профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості.