18.02.2022 | 10:41

Резюме – це спроба заявити про себе та свої переваги. Найбільш важливі для потенційного роботодавця факти, пов’язані з вашим досвідом, навичками й знаннями, необхідно обов’язково презентувати.

Проаналізувати та визначити свої ключові переваги при складанні резюме, допоможуть відповіді на такі запитання:

- Чому саме я маю отримати цю роботу?

- Що я роблю краще за інших?

- Що я зробив значного у своїй кар’єрі?

- Головні мої досягнення?

 

Успіх у кожного свій! Потрібно лише його усвідомити та надати йому форму. Для того, щоб згадати, визначити, а потім і описати свої професійні досягнення, експерти кадрового порталу grc.ua рекомендують пошукачам розглянути перелік наступних питань:

– Чи були комусь корисні мої знання та професійна допомога, і в чому вона полягала? Про яку користь говорять це досягнення?

– Чи було у мене кар’єрне зростання?

– Як змінились мої функції та обов’язки протягом роботи на цій посаді, у цій компанії?

– Чи можу я використовувати конкретику, відповідаючи на це питання з прикладами і описом нових навичок, які були розвинуті, та як вони використовувались надалі?

– Чи виявляють перелічені мною досягнення мою професійність, експертність?

– Чи можуть вони довести, що я привнесу у нову компанію розвиток та прибуток?

 

Щоб презентувати себе, як спеціаліста, і вміти вірно подати інформацію про свої досягнення, варто знати деякі правила презентації:

1. Покажіть явний зв'язок з бажаною посадою. Розпишіть свої досягнення, які стосуються професійної сфери тієї компанії, до якої буде скеровано резюме.

2. Підтверджуйте всі досягнення фактами і цифрами. Не використовуйте загальні фрази, а вказуйте деталі з кількісними показниками, якщо на займаній посаді це можливо. Якщо посада, яку займали, не пов’язана з кількісними показниками, то треба використовувати термін здачі, впровадження нових ідей в діяльність тощо.

3. Включіть перелік навичок та компетенцій, на яких базуються ваші досягнення як фахівця, у резюме.

4. Пишіть лаконічно та правдиво.

Випускники, які вперше влаштовуються на роботу, можуть використовувати приклади з особистого життя або навчання: навчальні проєкти, складна курсова або дипломна робота, поєднання підробітку з навчанням, стажування та інше.

Опис професійного досвіду через досягнення допоможе вам виділитися серед інших претендентів на вакансію, надасть індивідуальності та змусить роботодавця приділити більше уваги саме вашому резюме.