29.02.2024 | 08:13

Відкрити власну справу під час війни – задача не з простих. Але наші люди доводять: навіть в тяжкі часи – можливо. Особливо ту, яка допоможе наблизити Перемогу.

Наочний приклад – підприємець з Дніпра Богдан Шпак. Богдан до повномасштабної війни займався бізнесом за кордоном. Повернувшись, почав волонтерити. Створив благодійний фонд, допомагав переселенцям та військовим. Каже, найбільше захисники потребували амуніції.

Рік тому він ризикнув створити швейне виробництво. Скористався урядовою підтримкою від програми «єРобота». Чоловік склав бізнес-план та успішно пройшов співбесіду з представниками Дніпропетровського ОЦЗ.

Далі Богдан отримав від держави 250 тис. грн. За ці кошти закупив необхідне обладнання. Спочатку 5 швейних машинок, потім ще 8.

Тепер, об'єднавшись ще з одним профільним цехом, працюють здебільшого для війська. Раніше робили амуніцію, зараз – літню форму. Над кожним виробом трудяться з десяток людей. Весь процес філігранно відточений. За місяць можуть забезпечити понад тисячу комплектів. Спочатку взаємодіяли тільки з волонтерами. Потім отримали контракт і почали напряму працювати з Міноборони. Половина продукції – це держзамовлення. Виробляють й робочу форму, наприклад, для кав’ярень та піцерій.

Основною умовою мікрогранту є створення робочих місць. У грантоотримувача вже працюють наймані працівники, а у майбутньому Богдан планує масштабувати бізнес та створювати нові робочі місця. Зараз працюють над створенням плащів зі спеціальної тканини, яких не буде видно вночі в тепловізорі. Вже презентували 10 експериментальних моделей.

Наразі роботодавець є клієнтом служби зайнятості та отримує компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

 

Нагадуємо, що за державною програмою «єРобота» бажаючі можуть отримати мікрогрант на створення або розвиток бізнесу. Для цього потрібно розробити бізнес-план та надіслати заявку через портал «Дія».

Якщо грант схвалять, створити робочі місця та вчасно сплачувати податки. Тим, хто виконає всі умови, повертати гроші не потрібно.

За додатковою інформацією звертайтеся у Телеграм-канал https://t.me/Pidtrumka_DCZ_DNP

«Гаряча лінія» Дніпропетровського обласного центру зайнятості – (096) 293 34 69.