1. Приділіть більше уваги власному резюме

Резюме – це важливий інструмент при пошуку роботи. Роботодавці постійно  використовують його при підборі персоналу. Але зараз, коли перевага надається спілкуванню за допомогою дистанційних засобів – якісне резюме набуває особливого значення. Тож не забудьте вказати в резюме всі власні досягнення на попередніх містах роботи та акцентуйте увагу на  досвіді роботи. Постійно оновлюйте резюме, не забувайте підлаштовувати його під вимоги кожного окремого роботодавця, додавайте нову інформацію про себе. Можете проявити креативність і записати резюме у форматі відео, але пам’ятайте, що готувати його потрібно більш ретельно, ніж друковану версію. Не варто робити його нашвидкуруч: продумайте текст та форму його подання.

Резюме – це важливо! Приділить достатньо часу роботі над цим документом!

 

2. Станьте активним пошукачем, використовуйте всі можливості

Пам’ятайте про теорію шести рукостискань і максимально публічно заявіть про свій пошук роботи. Недостатньо опублікувати своє резюме на сайтах пошуку роботи, необхідно постійно переглядати там нові вакансії, а також підписатися на розсилку найновіших пропозицій роботи. Подумайте, можливо вам стануть у нагоді особисті зв’язки, тож бажано розповісти друзям, знайомим та близьким, що ви шукаєте роботу. Також може бути корисним і допис у соцмережах, де ви зазначаєте, яку саме роботу ви шукаєте та розповідаєте про свої досягнення і досвід. Ваша публікація за допомогою лайків та репостів друзів може потрапити на очі потенційним роботодавцям.

Активно використовуйте всі можливості під час пошуку роботи!

 

3. Задумайтесь над можливістю зміни формату зайнятості!

Нові часи потребують нових рішень. Якщо у вас певний час не виходить досягнути прийнятного результату, то, можливо, вам варто пошукати інші підходи до зайнятості. Спробуйте придивитись до вакансій з можливістю працювати дистанційно (надомна) або зверніть увагу на проектну роботу, а можливо настав час монетизувати власне хобі. Сьогодні деякі популярні сайти з пошуку роботи навіть  додали в навігацію фільтр «Дистанційна робота». Також існує низка сайтів, орієнтованих виключно на фрілансерів, де можна знайти дистанційні пропозиції роботи у різних сферах.

Шукайте нові підходи до зайнятості!

 

4. Крокуйте в ногу з часом!

Сьогодні існує маса інструментів для віртуального спілкування, що допоможуть поспілкуватися з роботодавцем без особистого контакту. Співбесіда в онлайн – це зовсім не страшно і не ніяково. Навпаки, такий формат може бути дуже вам корисний (наприклад, допоможе зекономити ваш час та час роботодавця), тож не поспішайте відмовлятись. Але пам’ятайте, що до онлайн співбесіди також потрібно готуватися, наприклад, створити максимально ділову обстановку, підібрати освітлення, підготувати обладнання і врахувати нюанси, які можуть виникнути при розмові через вебкамеру. Будьте певні, роботодавець оцінить ваші зусилля, і зробить висновки щодо серйозності ваших намірів.

Будьте готові до спілкування онлайн!

 

5. Навчайтесь! Онлайн освіта набирає обертів!

Визначте чого саме вам не вистачає, щоб отримати «роботу мрії». Займіться розвитком тих навичок та компетенцій, які зміцнять ваше становище на ринку праці. Декому необхідно підтягнути професійні навички, так звані hard skills, а декому потрібно попрацювати над особистісними якостями (soft skills). Низку курсів з різних галузей ви зможете знайти на різноманітних освітніх платформах, а попрацювати над особистісними якостями, підібравши собі вебінар на відповідну тему або звернувшись за індивідуальною онлайн – консультацією. Оберіть формат і контент які дозволить адаптувати процес навчання до вашого життєвого ритму, уподобань та здібностей.

Не шкодуйте витрачати час на свій розвиток!

 

6. Зверніться до державної служби зайнятості

Зареєструватись в службі зайнятості можна особисто або дистанційно через портал державних послуг «Дія» за наявності кваліфікованого електронного підпису. Пам’ятайте, що на період карантину прийом громадян у центрах зайнятості відбувається з певними обмеженнями з урахуванням вимог чинного законодавства. Звернувшись до Служби зайнятості, ви можете отримати консультації з питань працевлаштування, інформацію щодо актуальних вакансій та курсів перенавчання, допомогу у складанні резюме, послуги з професійної орієнтації, стати учасником семінарів та вебінарів з питань пошуку роботи.

Отримуйте консультації та приймайте участь в тренінгах служби зайнятості!

 

Отже, активність, наполегливість, креативність, безумовний оптимізм і віра в себе – це саме ті якості, які допоможуть вам знайти роботу, про яку ви завжди мріяли, навіть під час карантину!