Бухгалтер

Бухгалтер — одна з найвідповідальніших професій.

Адже саме в руках цих спеціалістів знаходиться документація з фінансової частини кожного бізнесу.

Раніше професія «бухгалтер» розглядалася виключно, як робітник апарату, функцією якого є надання інформації. Дуже рідко його залучали до прийняття управлінських рішень. Проте, коли бізнес почав орієнтуватися на ринок, бухгалтери виявили, що їхня сфера відповідальності дуже зросла і бухгалтерський облік одержав гідне визнання в рамках функціонуючої системи.

Бухга́лтер (нім. Buchhalter, Buch — книга, Halter — тримач) — керівник операційних робітників, контролер законності і правильності здійснення операцій у банку, організатор технології цих операцій не тільки у своєму відділенні банку, але і на підприємствах та в організаціях, які обслуговує даний банк.

Коротка історія

Професія бухгалтера - одна з найдавніших і одна з найпоширеніших. Перші витоки її йдуть в глиб тисячоліть: 6000 років тому, в той момент, коли люди стали цілеспрямовано реєструвати факти господарського життя; 500 років тому, коли вийшла книга Луки Пачолі «Трактат про рахунки і записи», і почалося осмислення обліку, і, нарешті, 100 років тому, коли з’явилися перші теоретичні конструкції в області бухгалтерського обліку.

Місце роботи

Професійні бухгалтери працюють практично у всіх галузях економіки - в бухгалтерських та аудиторських фірмах, на великих, середніх і малих підприємствах, займаються приватною практикою в комерційних, промислових і фінансових компаніях, некомерційні організації та в державних установах. Крім того, вони працюють в якості внутрішніх або незалежних аудиторів або консультантів в організаціях, що відносяться до різних спеціалізованих областей.

Характер роботи

Бухгалтер – професія, яка підійде не кожному. Для роботи бухгалтером потрібні посидючість, терпіння і уважність до деталей, вміння працювати з великою кількістю інформації, аналізувати її, узагальнювати. Важливі акуратність і ретельність, здатність протягом тривалого часу залишатися зосередженим на одному завданні. Так як більшу частину часу доведеться проводити за комп'ютером з документами, працювати з формулами, числами та таблицями, то така професія більше підійде інтровертам. Екстраверти почнуть тужити без спілкування.

Необхідні знання та освіта

Професія бухгалтер (опис її в статті дається докладний) передбачає наявність економічної освіти.

Отримати спеціальну освіту для роботи бухгалтером можна у середніх або вищих навчальних закладах. Якщо ви плануєте в перспективі зайняти посаду головного бухгалтера, то вища освіта буде перевагою перед середнім.

Також отримати необхідні знання можна і на спеціальних бухгалтерських курсах, проте потрібно розуміти, що такого утворення достатньо лише для входження в професію.

Якщо ви знаходитеся в самому початку професійного шляху, та хочете стати бухгалтером, виберіть вищу освіту за фахом «Економіка підприємства».

Але якщо у вас вже є вища освіта, можна закінчити спеціальні курси з бухгалтерського обліку.

Важливі якості та навички

Відмінне знання математики та основ економіки.

Знання статистики та фінансів, трудового законодавства, законодавства в бухгалтерській галузі, основ аудиту.

Вміння працювати в бухгалтерських програмах типу «1С: Бухгалтерія».

Для роботи в міжнародних компаніях потрібне знання МСФЗ (міжнародної системи фінансової звітності).

Здатність до самоосвіти.

Любов до чисел та підрахунків.

Перспективи розвитку

Професійне зростання бухгалтера передбачає поступове зближення його функціональних обов’язків із управлінською діяльністю, що дозволяє займати такі посади, як: головний бухгалтер, заступник директора, фінансовий директор.

Висококваліфіковані фахівці в сфері оподаткування на сьогодні також можуть відкрити власний бізнес у сфері податкового едвайзингу.

Бухгалтер – керівник підрозділу - головний бухгалтер.

Бухгалтер може виконувати функцію аудитора в аудиторській фірмі або залучатися комерційними структурами за угодою для складання звітів та балансів.

Податковий інспектор, економіст, фінансист, аудитор, викладач з цих спеціальностей у навчальному закладі, фінансовий аналітик, податковий консультант та радник з економічних питань. Організація власного бізнесу.

Кожній, навіть маленькій компанії, потрібен бухгалтер. Адже розбиратися у тонкощах законодавства самостійно буває досить складно. Спеціалісти, які знаються на бухгалтерському обліку, в Україні користуються великим попитом.