Публікація Krivbass.city від 12.12.2024
Ветеран Дніпропетровщини разом із дружиною організували клуб, де захисники відновлюються за допомогою спілкування з кіньми. Про це повідомили у обласній службі зайнятості.
Наразі Державна служба зайнятості продовжує реалізувати ключові державні програми «Мікрогрант на власну справу» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей». В рамках цих ініціатив заявники можуть отримати від 50 тис. до 1 млн грн на створення або розвиток бізнесу. Для цього необхідно скласти бізнес-план та разом із заявкою подати його на порталі Дія.
Такою можливістю вже скористалися Олександр та Мілена Тараненки.
Тараненки все життя захоплювалися кіньми. Вони вже десять років займаються реабілітацією військових та ветеранів за допомогою коней.
Олександр – учасник бойових дій. У 2014 році він добровольцем пішов захищати батьківщину. Потім повернуся до цивільного життя. Після початку повномасштабного вторгнення знову пішов на фронт. У цей час Мілена займалася волонтерською діяльністю.
У 2022 році волею долі у них з’явилися вихованці: 2 поні та 2 коней. Саме тоді з’явилася ідея започаткувати нову соціально важливу справу – стартап « Тримайся за гриву».
«Тримайся за гриву» – суто волонтерський проєкт, однак паралельно з ним Тараненки розвивають й власну справу – освітньо-рекреаційний клуб. Засновником бізнесу виступає чоловік Мілени, а відкрити його допомогла держава: чоловік виграв «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» та отримав майже 500 тис. грн.
У рамках клубу надаються послуги із занять кінним спортом, організовуються різні свята та фотосесії, діє дитячий табір.
Ця справа дає величезну можливість й для психологічно-емоційної реабілітації наших громадян, а також фізичної реабілітації військовослужбовців та ветеранів за допомогою іпотерапії – взаємодії людини зі спеціально навченим конем.
Тренування поділене на етапи: спершу з твариною знайомляться, дають можливість провести її за уздечку і лише потім дозволяють сісти на коня.
За словами Мілени, іпотерапія має численні переваги для фізичного, психологічного та когнітивного здоров’я. Нерідко військові та ветерани приїжджають у стайню замкнутими, пригніченими. Але сам вид та взаємодія з конем викликають різні реакції та дарують приємні емоції.