Манікюрник

 

Загальне поняття

 

Доглянуті нігті з красивим покриттям давно перестали бути атрибутом виключно необтяжених побутом багатих дам і стали нормою для більшості жінок незалежно від їх віку та роду заняття. Адже у пригоді завжди професіонал, що знає все про догляд за нігтями – манікюрник.

Манікюрник – фахівець з догляду за нігтями і шкірою на руках. Займається їх гігієною і зовнішнім виглядом. Це одна з найпопулярніших в наші дні професій у сфері послуг. Фахівець цього напрямку здатен створити чудеса, перетворюючи нігті у твори мистецтва. Для того, щоб нігті стали якісним полотном для втілення дизайнерських ідей, майстри проводять ряд процедур по оздоровленню нігтів і шкіри рук.

 

Історія професії

 

Манікюр має свою історію. Мода на нього виникла ще в глибоку давнину. І в ті часи жінки доглядали за собою, прагнучи виглядати краще і привабливіше. А манікюр – це один з кроків на шляху до краси. Слово «манікюр» походить від латинських слів «manus» (рука) і «curare» (доглядати), що дослівно перекладається як «догляд за руками».

Манікюр – одна з найдавніших косметичних процедур. У різних країнах в різні епохи до нього ставилися по-різному, іноді надаючи йому чаклунське, містичне значення.

Вчені-археологи виявили, що ще 15 тисяч років тому наші предки використовували в якості пилок для нігтів маленькі морські раковини.

Точно невідомо походження манікюру, але напевно відомо, і в Єгипті, і в Стародавньому Китаї вже 3000 років тому манікюр був звичайною справою.

Раніше визначали за кольором нігтів, до якого соціального прошарку належить єгиптянин. Як «станового коду» застосовувалися різні кольори фарб для нігтів. На приналежність до царської родини і на високе суспільне положення вказували яскраві насичені кольори. Раби ж могли фарбувати нігті лише в бліді пастельні тони. Клеопатра фарбувала свої довгі нігті звичайною хною в теракотовий колір.

 

Місце роботи

 

Якщо бути наполегливим, труднощів із пошуком роботи за даною професією не виникне. Надзвичайно широкі мережі салонів, косметичних центрів і безліч жінок, що прагнуть до зовнішньої досконалості, мають потребу у великій кількості майстрів манікюру. Манікюрник може працювати в салонах краси, клініках, косметологічних центрах, а також індивідуально на дому.

 

 

Характер роботи

 

Манікюрника також називають майстром манікюру. Для тих, кому ці дві назви здаються занадто простими, існує третій варіант: майстер нігтьового сервісу.

Часто під словом «манікюр» мають на увазі тільки дизайн нігтів. Це неправильно, бо краса неможлива там, де немає чистоти і доглянутості.

У манікюру є безліч різновидів.

Сама гігієнічна обробка нігтів, з якої починається будь-який манікюр, може проводитися по-різному.

Наприклад, розмочену кутикулу можна зрізати спеціальними ножицями – так робиться класичний манікюр. А можна відсунути апельсиновими паличками – це так званий європейський манікюр. Японський манікюр – комплекс догляду та дизайну за допомогою спеціальних натуральних засобів. Французький манікюр цікавий тим, що при нанесенні лаку вільний край нігтя роблять білим. Іспанський манікюр відрізняється від інших видів дизайну нігтів насиченими кольорами. Американський манікюр – ретельним підбором кольору нігтів до кольору помади.

Кутикулу можна шліфувати спеціальним апаратом – апаратний манікюр. За бажанням клієнта, манікюр доповнюють ваннами для рук, масажем.

Дизайн нігтів не обмежується різними видами покриття лаком. Якщо нігті слабкі, майстер може їх «запечатати». Це означає процедуру інтенсивного догляду: на нігті наноситься восковий крем і втирається масло з вітамінами. Новоутворена плівка три тижні захищає і живить нігті.

Існують технології, що дозволяють штучно збільшувати довжину нігтя. Майстер може наростити нігті за допомогою пластикової заготовки, акрилу, гелю, біогелю і оформити їх.

Сучасна мода дозволяє майстру проявити свою фантазію: нанести на нігті авторський малюнок, прикрасити нігті стразами, аплікацією і т.д.

Манікюрник займається в першу чергу руками, як це видно із самої назви професії. Однак в деяких салонах він може також робити педикюр, тобто доглядати за нігтями на ногах і шкірою стоп.

В індустрії краси постійно з’являються нові технології, методики і засоби. І манікюрнику доводиться постійно вчитися, проходити майстер-класи, курси підвищення кваліфікації. Мистецтво манікюру останнім часом опановують і юнаки.

 

Необхідні знання та освіта

 

Для початку кар’єри у сфері краси, необхідно отримати середню професійну освіту за професією «Манікюрник». Вона доступна в багатьох професійних училищах. В нашій країні вони є майже в кожному регіоні, або пройти спеціалізовані курси.

Серед маси навчальних курсів, варто вибрати ті, які мають велику базу власних матеріалів та інструментарію. Їх викладачі приділяють теорії менше часу, розуміючи, що тільки тривала практика може зробити зі слухача класного фахівця. Багато навчальних центрів мають різну кількість програм: від мінімальних за термінами до багатомісячних. Тривалість залежить від бажання і здатності слухача, можливий індивідуальний підбір програм. Головне, викладачі самі повинні мати великий стаж роботи за цією спеціальністю та успішну практику.

В подальшому потрібно регулярно підвищувати свою кваліфікацію, відвідуючи майстер-класи, курси підвищення кваліфікації.

 

Важливі якості та навички

 

Професіонал-манікюрник повинен знати і дотримуватися всіх санітарно-гігієнічних правил роботи; володіти прийомами проведення гігієнічного манікюру, методами догляду за шкірою; орієнтуватися у властивостях різних засобів по догляду; знати особливості різних лаків і вміти їх наносити. Також потрібно знати ознаки захворювання нігтів і специфіку роботи з проблемними нігтями.

Необхідні якості, якими повинен володіти манікюрник: розвинена дрібна моторика, чутливість пальців рук, хороший зір і координація рухів; правильне сприйняття кольорів; відповідальність; акуратність; посидючість; комунікабельність; стресостійкість, здатність до кропіткої праці, вміння знаходити контакт з різними людьми, наявність художніх талантів.

Щоб працевлаштуватися в престижний салон, потрібно знати основні ознаки захворювання нігтів, володіти методиками їх лікування та нарощування, а також – освоїти різні варіанти нігтьового дизайну.

 

Перспективи розвитку

 

Маючи величезне бажання наполегливо працювати, підвищуючи свою кваліфікацію, манікюрник гарантовано отримає стабільний дохід. Навіть майстри - початківці, працюючи через день, отримують зарплату продавця, що працює 5 днів на тиждень. Зі зростанням професійних можливостей, буде рости і заробітна плата.

Якщо, опанувати всі тонкощі і премудрості цієї майже ювелірної справи, в подальшому з’являться прекрасні перспективи, бажання розвитку і збільшення розміру своїх доходів.

Ця професія допоможе реалізуватися не тільки в якості майстра-манікюрника. За бажання і наявних компетенцій, можна стати призером нігтьових турнірів, а в подальшому суддею чемпіонатів. Ставши експертом в цьому питанні, можна отримати можливість своїх публікацій в журналах, можна зайнятися викладацькою діяльністю в цьому напрямку, відкрити свою студію.