Перукар

Загальне поняття

Перукар – це спеціаліст, який займається створенням зачісок, за допомогою стрижок, завивок, укладок і фарбування. Основна мета роботи будь-якого перукаря – це створити клієнту бажаний образ і поліпшити стан волосся.

Професія чудова тим, що майстер, який виконує свою роботу з душею, дарує радість не тільки людям, а й сам отримує від роботи величезне задоволення.

Перукар – це лікар людської душі. За допомогою гарної зачіски чи просто приємного спілкування у клієнтів піднімається настрій, підвищується самооцінка, з’являється впевненість в собі та відчуття привабливості.

 

Коротка історія

Професія перукаря має багатолітню історію. У стародавній єгипетській культурі перукарі були досить шановані особи. Це зумовлено тим, що в той час вважалося, що злі духи можуть ввійти в тіло людини лише через її волосся, тому стрижка — це спосіб вигнання їх з людини.

Найперші згадки про перукарське мистецтво відносяться до V століття до нашої ери в Єгипті. Єгиптяни приділяли багато уваги своїй зовнішності: фарбували волосся, робили перуки, а також завивали волосся за допомогою дерев'яних паличок. В середні віки перукарські послуги надавали працівники лазні та цирульники, які пропонували ще й медичні послуги: видаляли зуби, ставили п'явки, пускали кров.

У XVII столітті стали модними перуки. Перукарське мистецтво в ті часи досягло колосальних висот, в прямому та переносному значенні. Зачіски були такі високі й химерні, що для їх створення потрібний був металевий чи дерев'яний каркас. Такі зачіски робили по декілька годин, а перукарі мусили вставати на ходулі.

В XIX столітті було зроблено відкриття секрету перетворення жінок на блондинок за допомогою перекису водню. В цей же час відбулося розмежування професій на цирульника та медика. В XX столітті була винайдена перманентна завивка (так звана «хімія»), яка могла триматися до шести місяців. Як бачимо, перукарі в усі віки користувалися передовими технологіями.

Сьогодні перукарська справа стала справжнім мистецтвом, яке, безсумнівно, буде тільки збільшувати свою популярність і престиж у всьому світі. Сучасні майстри і стилісти не поступаються популярністю зіркам шоу - бізнесу, та й самі вони справжні світила у своїй сфері.

 

Місце роботи

Постійно збільшується кількість місць, де можуть працювати перукарі:

* перукарні;

* салони і студії краси;

* робота на дому.

Майстер також може відкрити власний салон і працювати на себе.

Характер роботи

Професія перукар має свої різновиди, а саме:

Чоловічі майстри – створюють зачіски виключно для чоловічого населення. Також дані фахівці проводять гоління і знають різноманітні стилі бороди і вусів.

Жіночі майстри спеціалізуються на створенні зачісок для прекрасної статі. Їх обов'язки –це стрижка, фарбування будь-якої складності, укладання, завивка, випрямлення волосся і безліч інших сучасних процедур для волосся.

Колористи – створює зачіски за допомогою фарбування локонів; допоможуть підібрати необхідний тип та колір фарби, грамотно проведуть будь-який вид фарбування.

Фахівці з плетіння займаються створенням незвичайних і оригінальних зачісок за допомогою плетіння косичок. Французька косичка, колосок, афрокосичка, ажурні коси, грецькі – це все справа рук даних майстрів.

Перукарі-універсали – це універсальні майстри. Вони повинні вміти розбиратися в різних стрижках, знати все про завивку, фарбування, укладання, зачіски. Саме ці майстри стали паличкою-виручалочкою для більшості салонів.

Перукарі-стилісти – це справжні чарівники. Вони допомагають створити не просто зачіску, а справжній шедевр, який ідеально поєднується з образом клієнта. Фахівці даного рівня вважаються найбільш компетентними і їх часто запрошують до престижних салонів, на телебачення або в шоу-бізнес. Ці майстри розбираються в сучасних тенденціях моди, можуть створити стрижку або укладання будь-якого ступеня складності. Модельні, вечірні та екзотичні зачіски – це також їхня прерогатива.

Руки – це основний інструмент будь-якого перукаря. Але без творчого підходу не може обійтися жоден майстер. Адже саме творчість і майстерність фахівця можуть допомогти не лише змінити зачіску, але і образ в цілому.

 

Необхідні знання та освіта

Місць, де можна, навчиться перукарському мистецтву безліч: коледжі, школи краси, перукарські курси. Можете також закінчити університет і отримати професію модельєр-перукар. Але, навіть на цьому навчання не закінчується, бо професія перукаря не стоїть на місці і зацікавленому у перспективі професійного зростання майстру необхідно опановувати нові вміння та підвищувати кваліфікацію. Для цього доцільно брати участь у майстер-класах професіоналів, різноманітних тренінгах та стажуваннях, спеціалізованих виставках, показах, конкурсах, стежити за останніми тенденціями перукарської моди.

Для перукаря дуже важливою є практика, тому існує такий вислів "потік шліфує руки". Ви зробите 100 стрижок, і лише 101 у вас вийде ідеально.

 

Важливі якості та навички

* Знати стандартні типи облич та зачіски, які їм підходять.

* Володіти різноманітними техніками стрижки та фарбування волосся.

* Орієнтуватися у всьому розмаїтті фарб та засобів для хімічної завивки, знати, як перукарські речовини взаємодіють з різними типами шкіри і волосся.

* Знати, як доглядати за волоссям, не завдаючи йому шкоди при застосуванні хімікатів та різного обладнання.

* Знати техніку безпеки та санітарні норми.

* Розбиратися в облаштуванні перукарень, інструментах, що застосовуються, обладнанні та техніці; знати, як обробляти знаряддя праці та доглядати за ним.

Освоювати професію рекомендується людям комунікабельним, тактовним, делікатним і терплячим. Перукареві доведеться не лише стригти, але і спілкуватися з відвідувачем, запобігати можливим конфліктам, забезпечити перебування клієнта в перукарському кріслі максимально комфортним і приємним. Перукар повинен бути трішки психологом, адже йому потрібно прихилити до себе людину, зрозуміти її настрій. Часто клієнти просять зробити таку зачіску або вибирають той колір, який їм не підійде. Хороший майстер спробує відмовити людину, пояснити, порадити іншу зачіску, яка по-справжньому їй пасуватиме. Для роботи у цій професії знадобляться такі риси, як естетичний смак, хороший окомір, розвинене відчуття стилю, точна координація рухів, акуратність.

 

Перспективи розвитку.

«Часом знайти хорошого перукаря набагато складніше, ніж вдало вийти заміж», - жартують француженки. Але у кожному жарті є частинка правди.

Перукар — один з найбільш затребуваних фахівців сфери послуг, якому доволі просто влаштуватися в салон або почати свій бізнес. Це прекрасна, позитивна професія, яка приносить людині не лише моральне задоволення, але й матеріальний достаток. Послуги хорошого майстра коштують недешево. Як виявилось, люди не хочуть економити на своїй зовнішності. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів і рівня закладу, в якому вони працюють, загалом вона не поступається середньому рівню доходів у промисловості. Перукарі, що зробили собі ім'я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах. Деякі відкривають салони краси, власні студії зачісок. Отже, професіонал перукарського мистецтва ніколи не залишиться без заробітку.