Картер Каст, професор кафедри інновацій та підприємництва Школи менеджменту ім. Келлога Північно-Західного університету (США) та автор книги «Вірно-невірно: як робляться і руйнуються блискучі кар’єри» вважає, що сьогодні компанії менше часу приділяють навчанню персоналу і мало роблять для розвитку кар’єри своїх співробітників. Більшість менеджерів занадто зайняті виконанням своїх обов’язків, і не мають часу думати про інших.

Тож надаємо Вам інформацію про шість кроків, які ми можемо зробити, щоб взяти розвиток кар’єри в свої руки:

 

1. Зрозумійте, за якими критеріями вас оцінюють

Чи знаєте ви, у чому полягає і вимірюється успіх на вашій посаді? Які ваші робочі цілі? Ці питання краще заздалегідь обговорити з керівництвом, але якщо це неможливо, запишіть, як ви розумієте свої цілі і ключові показники діяльності. При нагоді покажіть їх керівнику, обговоріть і тримайте зв'язок, щоб не збиватися з курсу.

 

2. Визначте свої слабкі місця

Кращі працівники постійно навчаються і корегують свої дії, а також регулярно звертаються за зворотним зв'язком до керівництва, колег і підлеглих. Наприклад, після презентації або важливої зустрічі визначте, що сьогодні вдалось, а потім запитайте поради, що можна було б покращити. Вислухайте зворотний зв'язок і обов’язково подякуйте.

 

3. Систематизуйте отримувану інформацію

Ведіть щоденник, де можна фіксувати зворотний зв'язок. Складіть список з 5-10 навичок або компетенцій, які вам потрібно розвивати на своїй посаді, і оцініть себе (самостійно або за допомогою довіреної особи) по кожному пункту. Зосередьтеся на тих навичках, за які поставили собі задовільну або, навіть, незадовільну оцінку, і постарайтеся їх розвинути.

 

4. Будьте на очах у вищого керівництва

Вище керівництво не завжди може помітити вас завдяки виключно вашій роботі, тому можна добровільно брати участь, наприклад, в благодійності, заходах компанії, рекрутингових кампаніях або інших подібних ініціативах. Це простий спосіб познайомитися з керівниками вищої ланки, які побачать вас в дії і в ідеалі помітять ваш внесок в загальну справу, тому не варто ним нехтувати.

 

5. Стати фахівцем у важливій для вашої компанії галузі

Можливо, вашій компанії доводиться непросто через появу нової підривної технології на кшталт штучного інтелекту або хмарних обчислень. Станьте в своєму відділі експертом з нової можливої проблеми. Вивчайте питання, переглядайте відповідну літературу, відвідуйте конференції або пишіть матеріали на цю тему. Напрацювання досвіду в новій галузі, що набуває значимість може сприяти підвищенню і іншим кар'єрним можливостям.

 

6. Звертайтеся за порадою і наставництвом

Думка людини, яка займає більш високе положення, важлива, але якщо ви накинетеся на нього з питанням: «Ви будете моїм наставником?», то, швидше за все, він не погодиться. Постарайтеся зустрітися в неформальній обстановці: в кафе, в холі компанії, на корпоративному пікніку або турнірі з гольфу. Вивчіть біографію людини і будьте готові поставити кілька хороших питань з області його досвіду. Якщо все пройде добре, то ви почуєте фразу: «Якщо я зможу вам бути корисний, звертайтеся». Через тиждень або близько того можна запропонувати «продовжити розмову» за кавою. Згодом повчальні відносини складуться самі собою.

 

Розвиток впевнених професійних навичок вимагає часу. На більшості позицій компетентність часто передбачає глибокі професійні знання в чотирьох-п'яти ключових робочих галузях і хороші практичні навички ще в чотирьох-п'яти. Без готовності брати на себе безліч завдань або навіть стратегічно пересуватися по горизонталі важко напрацювати повноцінний набір навичок. Вам знадобиться терпіння.

Навички - ваш головний професійний капітал, тому приділяйте час їх розвитку. Змінюючи роботу занадто часто (скажімо, кожні півтора або два роки), ви не зможете придбати професійний досвід, необхідний для просування по кар'єрних сходах. Але з часом, проявляючи терпіння і ініціативу, ви з набагато більшою ймовірністю досягнете успіху в світі, де розвиток кар'єри залежить від вас.