Сьогодні все більше людей залучаються до взаємодії із «штучним інтелектом». Якщо дуже спрощено, то штучний інтелект (ШІ) – це така технологія, яка дозволяє електронним машинам думати і діяти максимально наближено до того, як думає і поводиться людина.
Штучний інтелект присутній у багатьох сферах нашого життя, зокрема – у професійній. Причому, як у самих професіях, так і на ринку праці: для пошуку роботи та найму персоналу. Ця технологія розвивається дуже стрімко, стаючи більш потужною та розвиненою. Її вплив у професійній діяльності вже відчувають фахівці багатьох професій та спеціальностей, причому деякі професії можуть повністю виключити працю людини у майбутньому. Для того, аби залишатися затребуваними на ринку праці нам треба бути гнучкими, постійно вчитися та оволодівати сучасними технологіями.
Нинішній ринок праці, зокрема в Україні, швидко змінюється і кожен кандидат повинен використовувати всі наявні інструменти пошуку роботи та намагатися бути на крок попереду. Пропонуємо зосередитись на використанні ШІ для отримання бажаного результату, як-то працевлаштування.
Штучний інтелект зараз можна використовувати чи не на кожному етапі пошуку роботи: саморефлексія; складання плану пошуку; дослідження ринку праці; підготовка резюме та супровідного листа; підготовка до співбесіди. І, хоча він і не замінить самостійної роботи чи кар’єрної консультації, проте допоможе значно оптимізувати та покращити процес пошуку бажаної вакансії.
До вашої уваги ШІ-платформи, які можуть бути корисними:
- ChatGPT – корисний там, де є запит на текст. Він допоможе створити резюме, супровідний лист та follow-up-повідомлення після інтерв’ю. Його також можна використовувати і як персонального консультанта для підбору вакансій.
- Кар’єрний AI-консультант HappyMonday – спеціальна експериментальна версія платформи. Цей інструмент може дати фідбек на резюме, згенерувати мотиваційний лист, знайти певні матеріали щодо кар’єри та працевлаштування, шукати причини для натхнення щодня.
- Kickresume – платформа для створення резюме та супровідного листа; має безкоштовну та платну версії.
- Crystal – інструмент, який можна використати, щоб справити позитивне враження на співбесіді. Аналізуючи профіль LinkedIn, Crystal генерує щось схоже на психологічний портрет людини. Ви можете подивитися на себе з боку, розуміючи свої слабкі та сильні сторони. Або ж отримати інформацію як спілкуватися і поводитися з іншою людиною. Має безкоштовну та платну версії.
- InterviewAI, InterviewWarmup та InterviewSchool – платформи, які допоможуть підготуватися до співбесіди у різних сферах (освіта, реклама, дизайн тощо), генеруючи індивідуальні запитання в режимі реального часу, та отримати оцінку після проходження інтерв’ю.
- DecisionWanted – нова українська платформа для пошуку роботи на базі штучного інтелекту. Вона шукає вакансії на основі зазначених навичок, вимог, формату роботи тощо.
Ви також можете ознайомитися з іншими ШІ-інструментами у багатьох напрямах на платформі Supertools.
За матеріалами ailaboratory.wixsite.com, work.ua, dev.ua та happymonday.ua