Публікація Синельниківської міської ради від 12.01.2024
Ваучери на навчання та гранти на розвиток власного бізнесу як мотивація до руху вперед.
Сучасні українські реалії потребують від громадян гнучкості та відкритості до нового. Служба зайнятості для учасників бойових дій пропонує підвищення кваліфікації, або здобуття нової професії, яка користується попитом на українському ринку праці, адже служба зайнятості має власні сучасні центри професійно-технічної освіти, які навчають слухачів за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами. Для учасників бойових дій таке навчання є безоплатним.
Якщо особа не зареєстрована в службі, як безробітна, але має професійно-технічну чи вищу освіту, також може безоплатно отримати ваучер на навчання. З його допомогою буде можливість пройти перепідготовку за робітничими професіями або здобути наступний освітній рівень. Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком зі 124 професій та спеціальностей. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 січня 2024 року – це понад 30 тисяч гривень (30 280 грн.). Якщо ж вартість навчання вища, то роботодавець чи особа доплачує різницю самостійно.
Програми надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проекту єРобота. Служба зайнятості супроводжує дві з них:
«Власна справа» - можливість отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Подати заявку на отримання гранту разом із бізнес-планом можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Обов’язковою умовою участі в програмі є створення нових робочих місць, які грантоотримувач має створити протягом 6 місяців з дати отримання коштів.
Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя впровадження окрема грантова програма для власного підприємства, яка передбачає надання грантів:
до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць;
до 1 млн. гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менше ніж три роки був зареєстрований як ФОП – чотирьох і більше нових робочих місць.
Подати заявку на отримання гранту за будь-якою програмою можна через портал Дія.
Ветерани війни також можуть звернутися до центрів зайнятості для отримання допомоги по безробіттю або працевлаштуванню. Розмір допомоги визначається індивідуально, але під час дії воєнного стану максимальна сума не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на 1 січня календарного року. З 1 січня 2024-го – це 7100 грн. Подати документи на таку допомогу можна з першого дня після надання статусу безробітного. На період дії воєнного стану тривалість виплати не може перевищувати 90 календарних днів. Водночас для осіб перед пенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.
Звернення до служби зайнятості значно прискорює процес працевлаштування, оскільки фахівці служби забезпечують індивідуальний супровід, здійснюючи підбір роботи з урахуванням особливостей, зокрема з організацією професійної підготовки безпосередньо на майбутньому робочому місці. Також шукати роботу можна і самостійно безпосередньо на Єдиному порталі вакансій шляхом оформлення підписки за галуззю або регіоном через чат-боти у Telegram та Viber.
Більш детальну інформацію можливо отримати за телефонами: (056) 233 58 65, (098) 707 30 30 або звернутись до Синельниківської філії Дніпропетровського обласного центу зайнятості.