Співбесіда ключовий етап пошуку роботи, саме на співбесіді у шукача роботи з’являється шанс показати себе професіоналом, гідним зайняти запропоновану посаду. Якщо ви не маєте значного досвіду роботи, то яким чином можна переконати роботодавця, що ви саме той співробітник, якого він шукає? До вашої уваги  декілька рекомендацій як поводити себе під час співбесіди, якщо ви не маєте досвіду роботи:

 

1. Готуйтесь до співбесіди

Виконувати «домашнє завдання» та не лінитися. Необхідну для співбесіди інформацію можна отримати ознайомившись з історією виникнення компанії, почитавши про її проєкти й напрямки роботи, проаналізувавши її вебсайт та Facebook-сторінку тощо. Така підготовка крім іншого покаже інтерв’юерам, що ви вмотивовані отримати конкретно цю кар’єрну пропозицію, а не просто абияку роботу.

 

2. Самопрезентація!

Завчасно підготуйте коротку розповідь про свій професійний досвід, улюблені завдання й досягнення. Будьте відвертими у своїй розповіді. Краще визнати нестачу певного досвіду, ніж вказувати у резюме hard skills, знайомі лише в теорії. Втім, така відверта самопрезентація потребує вагомого «але». «Не маєте досвіду – покажіть мотивацію», - рекомендують фахівці. Попрацюйте над створенням особистої історії, яка б виявила вашу вмотивованість і захопила увагу слухача. Рекрутери радять почитати про storytelling (вміння захоплюючим стилем розповісти про себе за допомогою цікавих історій). Обов’язково підготуйтесь до пояснення, чому ви хочете тут працювати і що зможете корисного зробити для фірми.

 

3 Природна поведінка (Будьте собою)

Коли на співбесіді ви кажете те, що, на вашу думку, хочуть почути рекрутери, це відчувається, навіть якщо вам так не здається. Не потрібно намагатись вгадати «правильну» відповідь, боятись не підійти під певний формат, не здати іспит. Будьте собою, будьте унікальними: кажіть від себе і про себе. Можливо саме ви і є той відсутній елемент у загальній мозаїці. Коли роботодавець проводить співбесіду з людиною, яка не має досвіду роботи, він, в першу чергу, звертає увагу на особисті якості. Вдаючи з себе когось іншого, ви не даєте роботодавцю можливості роздивитись ваш потенціал і самі почуваєте себе скуто. Тож під час співбесіди намагайтеся не думати про те, яке ви справляєте враження, замість того, щоб це враження «справляти».

 

4. Питання до роботодавця

Необхідно пам’ятати, що ваші питання – це показник вашої мотивації. Коли роботодавець надає можливість поставити йому питання, то не варто її ігнорувати. Сам факт відсутності запитань з вашого боку може бути розцінено, як нестачу мотивації або несвідомий підхід до вибору нового місця роботи. Поцікавтесь цілями компанії й команди, проблемами, з якими зіткнулася команда нещодавно, стратегією відділу, в який ви потрапите, досвідом вашого майбутнього керівника, уточніть умови роботи.

 

5. Ніколи не зупиняйтесь!

Намагаючись знайти роботу до душі та не маючи необхідного досвіду, ви, напевно, будете отримувати відмови або мовчання  у відповідь на ваше резюме. З цим нічого не поробиш, наберіться терпіння та продовжуйте шукати. Пам’ятайте, що на кожен товар є свій покупець. Якщо ви будете наполегливо працювати над собою, то обов’язково працевлаштуєтесь.