Як не опустити руки після сотні розісланих резюме: поради

 

 

Постійний моніторинг нових вакансій, розсилка резюме, тестові завдання, надія… І ввічлива відмова на пошті. А здебільшого – просто мовчання. Що хорошого у відмовах і як після них не опускати руки?

1. Змініть правила гри

Подивиться на пошук роботи як на гру. Виграш – знайомства: з ринком, з правилами співбесіди, з питаннями, зі своїми страхами, з написанням резюме. Якщо в одній із партій гри вам відмовили, це не означає, що вас негативно оцінили. Роботодавець знає про вакансію більше, ніж ви бачите на сайті. Якщо ваш досвід не підходить, роботодавець не буде брати вас на роботу. І це не робить вас поганим кандидатом. Це означає, що ця компанія вам не підходить.

2. Створіть із відмов зони росту для себе

Дізнайтеся, чому вам відмовили? Де не добрали? Чим не сподобалося резюме? Спираючись на відповіді, ви можете створити нові зони росту і вписати їх у свій кар’єрний план. Не соромтеся дізнатися на майбутнє чи візьмуть вас на повторно відкриту вакансію, якщо ви підтягнете відсутні навички. Тримайте з рекрутерами продуктивний зв’язок.

3. Спробуйте інші канали комунікації

Якщо ви надіслали резюме, можливо, навіть з супровідним листом на вакансію в компанії, а відповіді немає, спробуйте знайти рекрутера в соцмережах і написати йому безпосередньо. Або відправити листа безпосередньо на мейл роботодавця – його можна знайти на сайті компанії. Але між наполегливістю і нав’язливістю проходить тонка межа. Допустимий максимум каналів, на які ви можете відправити резюме в одну компанію – три.

4. Пам’ятайте про три НЕ

Коли вам всоте кажуть «Дякуємо, ми вам зателефонуємо», порада: видихнути і згадати про три НЕ:

- не грубіяньте. Ринок праці не такий великий, і є ймовірність, що ви ще перетнетеся з цією компанією або людиною;

- не нав’язуйтеся. Не варто відразу ж пропонувати роботодавцю поспілкуватися ще раз, щоб переконати в помилці щодо вас;

- не кажіть і не пишіть в соціальних мережах поганий відгук про компанію. Цим ви тільки залишите про себе недобре враження.

5. Не покидайте хвилю актуальності

У період тривалої паузи в роботі головне – не розгубити скіли, які ви вже напрацювали. Скористайтеся перервою, щоб прочитати книги зі своєї спеціальності, продовжуйте спілкуватися з колегами й запишіться на курси або стажування.

6. Біжіть від вигорання

Після десятків резюме без відповіді та нескінченних відмов ваші емоційні та фізичні ресурси можуть дати слабину. Може з’явитися синдром самозванця, а самооцінка стрімко полетить вниз.

Також в цей період є ризик емоційного вигорання. Адже ви докладаєте зусиль і витрачаєте енергію, та не отримуєте ні результату, ні фідбеку.

Якщо відчуваєте, що вигоріли, дуже важливо себе підтримувати. Обов’язково розпишіть режим дня, щоб в ньому з’явилися структура, ритуали та стабільність. Так ваша психіка відчує себе в безпеці. Обов’язково додайте фізичне навантаження. Важливо робити речі, через які ви відчуваєте себе живим: спілкуватися з рідними, готувати їжу, дивитися фільми, слухати музику. Все, що приносить вам радість і енергію – обов’язкове завдання на кожен день.

Не соромтеся хвалити себе і згадувати цілі, яких ви раніше досягли.

 

За інформацією сайту - https://happymonday.ua.

Стаття «Як знайти «свою» професію: корисні поради та інструменти»