1 лютого 2018 року у приміщені Дніпропетровського обласного центру зайнятості проведено прес-конференцію «Підсумки роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості у 2017 році та пріоритетів 2018 року» за участю директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторії Петрівни Кузнецової, заступника директора Раїси Миколаївни Малоіваненко, директора Дніпропетровського центру професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) Лариси Володимирівни Сидорчук та представників ЗМІ регіону.

Звертаючись до представників медіа, Вікторія Кузнецова заявила: «У січні-грудні 2017 року, у порівнянні з минулим роком, досягнуто позитивної динаміки по основних напрямах діяльності обласної служби зайнятості. Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, зросла на 5,7% до аналогічного періоду минулого року та склала 62,1 тис. осіб. При цьому, кожна третя особа працевлаштована оперативно до набуття статусу безробітного».

Раїса Малоіваненко акцентувала увагу присутніх на тому, що завдяки тісній співпраці з роботодавцями регіону кількість вакансій у базі даних служби зайнятості Дніпропетровщини зросла на 5% та складає 77,2. Також вона зупинилась на основних критеріях у роботі служби у 2017 році. Не оминула увагою і новації в роботі. «У 2017 році Дніпропетровська служба зайнятості запровадила нові сучасні технології та он-лайн сервіси, які значно поліпшили доступ до послуг, а саме: електронна черга, відеорезюме, відеопрезентація вакансії, он-лайн співбесіда безробітних з роботодавцями», – підкреслила вона. Тезисно зупинилась на профілюванні та кейс-менеджменті в сфері зайнятості населення.

Лариса Сидорчук повідомила учасникам заходу про роботу свого учбового закладу. «Сьогодні Дніпропетровський ЦПТО ДСЗ повною мірою відповідає сучасним умовам для успішного навчання – це: наявність матеріально - технічного оснащення, високий рівень методично – дидактичного забезпечення учбового процесу. Одні із перших на Україні, за підтримки Дніпропетровської обласної ради та Федерації роботодавців, Дніпропетровський ЦПТО ДСЗ розпочав організацію роботи за дуальною формою навчання. Наразі проведена підготовка до впровадження українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку кадрового потенціалу підприємств регіону. Одними з пріоритетних напрямів реалізації проекту є підготовка професійних робітничих кадрів за дуальною системою та заохочення роботодавців до створення нових робочих місць», - розповіла вона.

Завершуючи прес - конференцію, директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості наголосила на основних пріоритетах у роботі на 2018 рік, зокрема: осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та удосконалення профорієнтаційної роботи, робота в територіальних громадах, введення в роботу нового сайту.

Представники ЗМІ найбільше цікавились інформацією щодо ситуації на ринку праці регіону, найбільш затребуваних вакансій регіону, організації професійного навчання на вимоги ринку праці, особливості профілювання безробітних та специфіки кейс-менеджменту у діяльності служби зайнятості, функціонування Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, переваги роботи нового сайту служби зайнятості.

Довідково, власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю започаткували 132 безробітних. Працевлаштовано 10,2 тис. безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Забезпечено робочими місцями 831 особу з інвалідністю. У січні-грудні 2017 року 15 тис. осіб були залучені до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. Загальна кількість вакансій складає 77,2 тис. одиниць, з яких укомплектовано 58,2 тис. одиниць. 12,7 тис. роботодавців проінформували центри зайнятості області про наявність вакантних місць. Були укомплектовані службою зайнятості вакансії на 10,7 тис. підприємствах. Професійне навчання проходили 13,4 тис. безробітних. На 1 січня 2018 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості склала 4,5 тис. одиниць, крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 2,2 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел. На одне вільне робоче місце претендувало 6 безробітних.

Анонс/Подія: 
Подія