26.02.2016 | 10:54

Про це повідомила директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Петрівна Кузнецова.

«Серед проблем, з якими стикаються учасники АТО, повертаючись до мирного життя, - пошук роботи та соціальний захист у разі безробіття»,- зауважила Вікторія Кузнецова. «Фахівці служби зайнятості активно співпрацюють з соціальними партнерами, громадськими організаціями, щоб забезпечити комплексне надання соціальних послуг учасникам АТО, які потребують і медичної, і психологічної, і професійної реабілітації та соціальної адаптації» - наголосила вона. З метою надання психологічної підтримки та мотивації до вибору цивільної професії, демобілізовані військовослужбовці у перші дні після реєстрації отримували індивідуальні профконсультаційні послуги, які надавались їм спеціалістами з профорієнтації базових центрів зайнятості.

Дніпропетровською обласною службою зайнятості реалізується спільний проект з німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ», який передбачає надання послуг з навчання, підвищення кваліфікації особам, демобілізованим з АТО. Навчання цих осіб проходило на базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, близько 60 колишніх військовослужбовців вже перенавчились за різними напрямками.

Також, демобілізовані військовослужбовці брали участь у групових заходах базових центрів зайнятості, таких як семінари із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, семінари з техніки пошуку роботи, профінформаційний семінар «Легальна зайнятість» тощо.

З початку демобілізації після участі у АТО та станом на кінець січня 2016 року до обласної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулись понад 1 тис. військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період та звільнені у запас (демобілізовані), з них:

·                              працевлаштовані - 204 особи, з них отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності - 76 осіб;

·                             63 особи були залучені до оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру у період пошуку постійного місця роботи;

·                             105 осіб проходили професійне навчання та підвищували кваліфікацію за направленням державної служби зайнятості.

Станом на 01.02.2016 продовжує отримувати послуги державної служби 721 безробітний військовослужбовець.