Мистецтво – невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити у словесній формі.
У сучасному світі в потоці нових технологій, різних носіїв інформації, люди відводять багато часу вирішенням своїх повсякденних завдань. Будують кар’єру, займаються пошуком роботи, проводять час з друзями, приділяють увагу рутинним справам, і так мало відводять часу на збереження свого психічного здоров’я.
Головне завдання людини - вистояти перед життєвими складнощами та знайти в собі ресурси для внутрішнього і зовнішнього відновлення, а це можливо тільки тоді, коли людина живе в гармонії з собою, приділяє увагу своїм почуттям, знає, як швидко піднятись після важкого падіння.
Спеціалісти Нікопольського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у тренінгу з арт-терапії (мандала-терапія). Арт-терапія - це терапія образотворчим мистецтвом з метою впливу на психоемоційний стан людини. В даному випадку мандала-терапія проводилася для співробітників на зняття емоційної напруги та стресу, для активізації особистих ресурсів, навчити відновлювати внутрішні ресурси.
Мандала-терапія дозволяє розкрити внутрішні сили людини, сприяє підвищенню самооцінки, вчить розслаблятися і позбуватися від негативних емоцій і думок. Традиційна мандала – це символічне зображення внутрішнього світу, частіше всього нагадує коло. За допомогою мандала-терапії людина вирішує ряд психологічних труднощів та може звільнитися від внутрішніх переживань, повністю усвідомлюючи внутрішні проблеми. Це неформальний, дуже м’який метод, який допомагає виплеснути свої емоції через мистецтво. Сам творчий процес дає ресурс: умовно кажучи, Людина щось сотворила – і їй стало легше.
Під час тренінгу, спеціаліст з профорієнтації В.М. Руденко сприяла вдосконаленню учасниками навичок гармонізації внутрішнього стану. Крім того, вона надала чітку інструкцію щодо методу роботи, а учасники повністю віддалися своїм почуттям, не піклуючись про художність своїх творінь та поринули в роботу. І ось – готові малюнки. Характеризуючи роботи, учасники зустрічі сміялись, дізнавалися ближче один одного, жартували. Хотілося б відзначити, що багато малюнків дійсно відображали емоції, відчуття учасників, їх духовний світ, хвилювання та пережиті життєві ситуації. Завдяки такій арт-терапії хтось частково, а хтось і на всю, спробував «виплеснути» свої емоційні переживання назовні через роботу із піском.
Кожен з присутніх мав можливість перетворити свої емоційні переживання в картину із кола геометричних фігур, які розмалювали різнокольоровим піском. У ході виконання вправ учасники заходу дослідили свої стратегії використання власних ресурсів, а також виявили, яким чином можна доповнювати себе шляхом використання ресурсів інших людей та взаємодії один із одним.