29.07.2016 | 09:15

Нещодавно мобільна група Кам’янського міського центру зайнятості разом з представником інформаційно-консультаційного центру (ІКЦ) виїхала до транзитного містечка, де тимчасово проживають внутрішньо переміщені особи з сходу України.

Мета зустрічі - виїзна допомога фахівців центру зайнятості щодо надання комплексу адресних соціальних послуг для вирішення питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. У заході прийняли участь 25 внутрішньо переміщених осіб.

Виїзна мобільна група, до складу якої входять фахівці Кам’янського міського центру зайнятості, ознайомила мешканців міста з переліком послуг, які вони зможуть отримати у центрі зайнятості. Для тих хто вже отримав статус безробітного, проінформовано про можливості навчання та перенавчання на курсах в Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та про участь в оплачуваних громадських роботах. Окремо зупинилися на роз’ясненні Постанови Кабінету Міністрів України №696 від 8 вересня 20015р. «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, уразі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб».

Керівник ІКЦ Н. Порозова проінформувала присутніх про створення БФ «ГОРЄНІЄ» Віртуального консультаційного центру для надання правової юридичної допомоги для ВПО, яку можна отримати через межу Internet за допомогою Skype з будь якого комп’ютера, в тому числі в міському центрі зайнятості.

Жінок, які мешкають в транзитному містечку, запросили до центру зайнятості на тренінги, які проводить громадська організація «Жіночий інформаційно-координаційний центр». Мета таких заходів - допомогти жінкам ВПО покращити здатність забезпечувати прийнятні умови проживання у нових для себе та своєї родини, відчути себе впевненішими та стійкими до стресу, підтримати їхню інтеграцію в приймаючі громади.

Протягом виїзної акції учасники активно ставили питання та отримували вичерпні відповіді. Кожному хто звернувся, були надані індивідуальні консультації. Так, Людмилі була запропонована робота прибиральником в гімназію №39, а Володимиру запропонована робота водія.

До відома, на сьогодні у транзитному містечку проживає 456 осіб, з яких 85 дітей та 25 осіб з інвалідністю.