19.10.2016 | 13:59

Одним із нагальних питань сьогодення є зменшення кількості бідного населення серед працюючих, безробітних, сімей з дітьми, особливо багатодітних, дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, інвалідів, пенсіонерів, бездомних осіб у сільській місцевості та запобігання хронічній бідності.

Так, за ініціативи Павлоградського міськрайонного центру зайнятості проведено засідання круглого столу на тему: «Забезпечення найуразливішим верствам населення повної, продуктивної, безпечної зайнятості з гідною оплатою праці шляхом реалізації спільних дій соціальних партнерів».

У засіданні взяли участь: начальник відділу з економічних питань Виконавчого комітету Павлоградської міської ради Т. Штонда, заступник начальника Управління соціального захисту населення Павлоградської міської ради Н. Титаренко, начальник відділу зайнятості та соціально-трудових відносин Управління соціального захисту населення Павлоградської райдержадміністрації  Л. Звєздова, начальник відділу розвитку споживчого ринку та підприємництва Виконавчого комітету Павлоградської міської ради С. Кусочкіна, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, праці інвалідів та з питань дитячої праці Головного Управління Державної служби України з питань праці у Дніпропетровській області Афанасьєва І., представники роботодавців.

Під час обговорення начальник відділу з економічних питань Тетяна Штонда зазначила: «Бідність - це комплексна проблема, а її подолання є довготривалим процесом. Оптимальним варіантом розв'язання цієї проблеми є поєднання активної соціальної політики, спрямованої на відновлення і зростання зайнятості та створення умов для гідної праці, з ефективною підтримкою найуразливіших верств населення».

Директор Павлоградського МРЦЗ Валентина Дробот зауважила, що на сьогодні велика увага приділяється працевлаштуванню громадян різних верст населення. «Протягом 9 місяців поточного року за сприяння центру зайнятості працевлаштовані майже 2,4 тисячі незайнятих та безробітних осіб. З числа соціально незахищених категорій населення отримали роботу за сприянням центру зайнятості 525 осіб, в т.ч. 26 учасників АТО та 29 осіб з інвалідністю. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 496 безробітних осіб. 22 безробітні особи отримали одноразову  виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності», - поінформувала директор МРЦЗ.

Серед багатьох питань порядку денного було також розглянуто стан виконання заходів щодо реалізації у 2016 році стратегії подолання бідності на місцевому та районному рівні.

В обговоренні актуальних питань брали участь всі учасники засідання за «круглим столом». Як резюме зустрічі – обговорили шляхи і способи розв'язання проблеми подолання бідності, вирішили докласти максимум зусиль для забезпечення та виконання непростих завдань, спрямованих на відновлення і зростання зайнятості найуразливіших верств населення, створення їм умов для гідної праці, надання ефективної підтримки.