12.07.2019 | 14:25

11 липня 2019 року, в ефірі Обласного радіо (радіо Дніпро) у передачі «Тема дня», заступник начальника відділу організації профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості Юлія Деркач підвела підсумки профорієнтаційної роботи обласної служби зайнятості з учнівською молоддю у 2018/2019 навчальному році.

В ході зустрічі Юлія Корніївна акцентувала увагу на масштабних профорієнтаційних проектах, які були проведені обласною службою зайнятістю для школярів регіону: квест «Я-PROFI», «Професія поряд», «Дніпропетровська молодь про громаду». «Кожний із зазначених проектів надав дітям можливість «скуштувати» дорослого життя та проявити свої інтелектуальні та творчі здібності», – прокоментувала представниця обласної служби зайнятості.

Ділячись враженнями від участі в профорієнтаційних проектах соціальних партнерів, таких як: міжнародний профорієнтаційний захід «Місто професій», загальноукраїнський благодійний фестиваль для дітей-сиріт, дітей, що позбавлені батьківського піклування дітей з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу «Мама + Я», проект навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області «Місто майстрів», фахівець служби зайнятості зауважила на користі зазначених заходів у формуванні уявлення дітей про сучасні професії, їх специфіку та особливості. Окремо обговорили послугу служби зайнятості з профдіагностування школярів, зокрема можливість проходження онлайн профорієнтації за допомогою спеціального онлайн сервісу – веб-базованої платформи «Моя професія. Консультаційна мережа».

Юлія Деркач акцентувала увагу слухачів на змінах, які відбудуться на ринку праці в найближчому майбутньому, спираючись на дослідження фахівців Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України. А також звернула увагу на професійних навичках та компетенціях фахівців тих професій, які будуть актуальні у 2030 році, за визначенням фахівців Європейського соціально-економічного комітету.

Підсумовуючи свою промову, Юлія Деркач звернулася до рушійної сили ринку праці – молоді та зазначила: «Визначаючись з майбутнім професійним напрямком не керуйтеся престижністю професії, або захмарною зарплатнею, яку вам обіцятимуть; керуйтеся своїми вподобаннями. Думка більшості фахівців з цього приводу однозначна і я її підтримую: «Головне знайти роботу до душі і розвиватись в ній, адже справжні професіонали потрібні усім»!

До відома: у 2018-2019 навчальному році профорієнтаційною роботою було охоплено майже 85% учнів регіону; в рамках проекту – КВЕСТ «Я-PROFI» проведено майже 500 інтерактивних профорієнтаційних заходів, в яких взяли участь понад 20 тисяч учнів; організовано 140 професіографічних екскурсій. Понад 3,6 тисяч школярів наочно ознайомилися з роботою провідних ринкоутворюючих підприємств регіону. В рамках профорієнтаційного проекту «Професія поряд» учням були презентовані професії та спеціальності 11-ти навчальних закладів Дніпропетровської області різних типів акредитації.