25.10.2019 | 15:07

24 жовтня 2019 року в приміщенні Дніпропетровського обласного центру зайнятості пройшло навчання начальників відділів активної підтримки безробітних та фахівців з організації професійного навчання безробітних базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

Мета заходу - розглянути основні аспекти організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації шукачів роботи.

Відкриваючи захід заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко ознайомила присутніх зі стратегією розвитку державної служби зайнятості та основними викликами, що стоять перед службою. «Стратегія розвитку має на меті отримання безробітними та роботодавцями від державної служби зайнятості ефективних послуг для роботи в Україні. Для громадян – це отримання легальної роботи, а для роботодавців - ми маємо стати надійними партнерами», – зазначила Раїса Миколаївна.

Начальник відділу організації профнавчання Дніпропетровського ОЦЗ Тетяна Кардель детально проаналізувала результати роботи щодо послуг з профнавчання за 9 місяців 2019 року та наголосила: «Фахівці з профнавчання мають визначати потреби безробітних щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Важливо володіти інформацією про стан регіонального ринку праці, тобто мати об’ємне бачення потреб роботодавців. Це і забезпечує якісне надання послуг з профнавчання».

Учасники навчання обговорили зміни у Законі України «Про публічні закупівлі», практичні аспекти навчання безпосередньо на робочих місцях шляхом стажування, дотримання Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, комплектації навчальних груп Дніпропетровського центру ПТО ДСЗ та інших навчальних закладів області.

За підсумками навчання фахівці базових центрів та філій обласного центру зайнятості обмінялись напрацюваннями та отримали рекомендації для підвищення ефективності надання послуг з профнавчання.

«Все актуальнішим стають навички навчатися впродовж життя. Кожен фахівець служби зайнятості працює на загальний результат і важливим залишається індивідуальний підхід до кожної особи при наданні послуг з профнавчання», - підсумувала Р.М. Малоіваненко.

До відома: з початку 2019 року за направленням Дніпропетровської обласної служби зайнятості навчання проходили більше 10 тисяч безробітних громадян, з них понад 600 осіб опанували нову професію. Більше 9,5 тисяч мешканців області вже отримали роботу, тобто 94% тих, хто пройшов навчання.