17.08.2020 | 09:43

Заступник директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко взяла участь у засіданні круглого столу з питання впровадження елементів дуальної форми навчання в освітньому процесі при підготовці фахівців та робітничих кадрів у Дніпропетровській області. Проводила захід заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Грицай.

Окрім представників професійної технічної освіти, на засіданні були присутні активні та соціально відповідальні роботодавці.

На початку заходу Ірина Грицай зазначила: «Питання освіти для нас одне з пріоритетних. Об’єднуємо зусилля роботодавців, держави та навчальних закладів. Все – аби готувати конкурентоспроможних фахівців. А ще розвивати наставництво на виробництві. Адже компанії все більше відчувають потребу у молоді з необхідними навичками».

«Сьогоднішня зустріч надзвичайно важлива. Нині ми маємо підтримку зі сторони обласної влади, – розповів голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв. – Вже 150 роботодавців регіону готові долучатися до впровадження дуальної системи професійного навчання».

У свою чергу Раїса Малоіваненко зазначила, що висока ефективність професійного навчання безробітних за дуальною формою зумовлюється спільними зусиллями, спрямованими на визначення змісту освіти, підбору професійного викладацького складу, формування мотивації до навчання у безробітних.

Матеріально-технічне оснащення, сучасне методичне, дидактичне та технічне забезпечення навчального процесу - цим вимогам повною мірою відповідає Дніпропетровський ЦПТО ДСЗ, який одним із перших в області долучився до реалізації елементів дуального навчання у роботі з безробітними.

Переваги Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ:

- багаторічний досвід роботи саме з дорослим населенням. Дорослі, ідучі навчатися, роблять свій вибір більш свідомо, а отже більш вмотивовані;

- практичний досвід впровадження елементів дуальної форми навчання;

- сучасна матеріальна-технічна база відповідає вимогам діючих державних стандартів за ліцензованими професіями та сприяє забезпеченню якісної підготовки робітничих кадрів;

- можливість за потребою залучати викладачів за договорами цивільно-правового характеру.

«Наразі Дніпропетровська служба зайнятості продовжує активну співпрацю з ФОРДом та іноземними партнерами щодо запровадження передового досвіду німецьких колег», - зауважила Раїса Малоіваненко.