18.01.2021 | 13:34

У 2020 році державна служба зайнятості долучилась до реалізації двох урядових програм, направлених на підтримку бізнесу у період карантинних обмежень, встановлених Кабінетом Міністрів України для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.

Починаючи з квітня 2020 року діяла програма підтримки роботодавців та працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах пандемії COVID-19.

Впроваджені у період карантинних обмежень урядові програми, до реалізації яких долучилась Дніпропетровська обласна служба зайнятості – ефективний механізм підтримки роботодавців та збереження робочих місць.

До Дніпропетровської обласної служби зайнятості за фінансовою допомогою по частковому безробіттю на період карантину зверталися суб’єкти господарювання сфери торгівлі, переробної промисловості, пасажирських перевезень, громадського харчування тощо.

Завдяки цій програмі 1040 роботодавців Дніпропетровщини отримали кошти на виплату допомоги по частковому безробіттю на період карантину, що дозволило надати фінансову підтримку понад 11,1 тисяч найманих працівників.

Таку допомогу отримали: ТОВ «Логос», ПРАТ «Нікопольський завод технологічного оснащення», ТОВ «Вікна Віконда», ПРАТ «Марганецький рудоремонтний завод», Дніпропетровське казенне експериментальне протезно – ортопедичне підприємство, ПАТ «Дніпрополімермаш» та інші.

Крім того, завдяки урядовій програмі фінансову допомогу від держави отримали понад 8,3 тисячі фізичних осіб-підприємців, які є застрахованими особами, що дозволило їм зберегти свій бізнес та заклало підґрунтя для подальшого його розвитку.

У грудні 2020 року Урядом було запроваджено програму з надання одноразової матеріальної допомоги працівникам підприємств, організацій та установ, які через посилення карантинних обмежень змушені скоротити або призупинити виробничу діяльність.

Завдяки цій програмі отримали фінансову допомогу від держави та змогли забезпечити збереження робочих місць у період обмежувальних протиепідемічних заходів 566 роботодавців області.

Одноразову матеріальну допомогу отримали: ТОВ «Дніпропетровський механічний завод», Державне підприємство «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод», ПРАТ «Славгородський арматурний завод», ТОВ «Інтерфом - М», ТОВ «Артгранд» та інші.

У розрізі видів економічної діяльності активними учасниками програми стали підприємства, які працюють у транспортній сфері, переробній промисловості, будівництві та підприємства, що спеціалізуються на торгівлі і наданні послуг тимчасового розміщення та інші.