14.03.2018 | 13:46

Днями у Солонянському районному центрі зайнятості пройшов круглий стіл на тему: «Плідна співпраця Солонянського РЦЗ та Солонянського бюро правової допомоги». У роботі взяли участь фахівці Солонянського районного центру зайнятості, заступник голови Солонянської РДА Валентина Малоіваненко, заступник начальника Солонянського бюро правової допомоги Світлана Шелемба, представники підприємств, безробітні та зайняте населення.

Директор Солонянського районного центру зайнятості Федір Овдієнко інформував про напрями практичного застосування соціальних послуг, які надаються службою зайнятості: оплачувані громадські роботи, добір персоналу, організація професійного навчання. «Проблема збереження робочих місць в районі є однією з найбільш актуальних, яка потребує виваженого підходу до її вирішення. В умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, перед службою занятості стоїть завдання оперативного реагування на виклики регіональних ринків праці, розвитку кадрового, фінансового, інфраструктурного потенціалу на новій територіальній основі з урахуванням створення громад», - наголосив директор РЦЗ.

Заступник начальника Солонянського бюро правової допомоги Шелемба Світлана проінформувала про «Загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». За її словами, з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я маю право». В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін. Старт проекту відбувся 7 червня 2017. Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України. Тривалість проекту становить 3 роки (2017–2019 роки). До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги.

«Важливим елементом проекту є створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян. Девіз проекту: Знаю! Дію! Захищаю! Знаю свої права. Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують. Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права», - підсумувала представник бюро правової допомоги.

Крім того, громадянам роз`яснили правила користування платформою «Онлайн будинок юстиції», сайтом Я МАЮ ПРАВО та роздали буклети з роз'ясненнями конкретних алгоритмів.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Солонянського РЦЗ Наталія Кравченко акцентувала увагу на тому, що у рамках реформ в роботі служби зайнятості запроваджується використання новітніх технологій щодо надання послуг безробітним і роботодавцям. «На цей час вже діють інноваційні сервіси з використанням відеорезюме, відеовакансії, презентації роботодавців. Роботодавець за таким резюме може побачити реальну людину, що дає можливість суттєво економити час та кошти при підборі фахівців. Шукачі роботи мають можливість поспілкуватися з роботодавцями із використанням сучасних технологій, зокрема скайп-зв'язку, що зручно як для роботодавців, так і для шукачів роботи. Співбесіда може відбуватися як в груповій, так і в індивідуальній формі», - зазначила фахівець служби зайнятості.

Також в рамках наради її учасників інформували, що планується створення Всеукраїнського кадрового резерву служби зайнятості. Це буде онлайн-технологія швидкого пошуку і підбору кадрів на запити роботодавця. Ця технологія також передбачатиме онлайн-профорієнтацію та професійну діагностику, що є основою ефективного соціального ліфту, а дистанційне навчання потенційних працівників необхідним навичкам (англійська мова, м’які навички, цифрова грамотність тощо), що є затребуваним для будь-якої професії. Завдяки впровадженню цієї технології служба зайнятості зможе на гідному рівні конкурувати з комерційними платформами з пошуку та підбору персоналу.

Заступник голови Солонянської РДА Малоіваненко Валентина підбиваючи підсумки засідання, зазначила, що необхідно постійно проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед безробітних та роботодавців, спрямовану на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства, легалізації зарплати. Вона подякувала присутнім за активну участь у нараді та висловила сподівання на подальшу співпрацю.