оп
12.07.2018 | 10:33

11 липня 2018 року в залі засідань Криворізького міськрайонного центру зайнятості відбулась виїзна нарада Дніпропетровської обласної служби зайнятості на тему: «Про підсумки роботи Дніпропетровської обласної служби за І півріччя 2018 року».

У заході взяли участь: в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова, Криворізький міський голова Юрій Вілкул, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль, голова президії Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради - голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв, заступники директора Дніпропетровського ОЦЗ, керівники базових центрів зайнятості та філій Дніпропетровської служби зайнятості, представники Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, представники ЗМІ.

Мета проведення наради – підведення підсумків діяльності служби зайнятості Дніпропетровщини за І півріччя 2018 року; обговорення покращення взаємної співпраці служби зайнятості із роботодавцями, соціальними партнерами; розгляд нових підходів в організації роботи обласної служби зайнятості, партнерська взаємодія та співпраця із територіальними громадами регіону; запровадження та організація рекрутингу; професійна підготовка кваліфікованих робітників на замовлення роботодавців з елементами дуальної форми навчання та інше.

Відкриваючи нараду, в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко зазначив: «Спільними зусиллями ми створили соціальну сервісну службу як для шукачів роботи, так і для роботодавців. Для безробітних - стали сервісом у сприянні в працевлаштуванні, а для роботодавців ми робимо якісний підбір кваліфікованих працівників, використовуючи новітні онлайн технології, модернізовані електронні сервіси». Також він окреслив основні напрямки роботи служби на майбутнє. «Сьогодні одним із пріоритетних завдань на найближчу перспективу визначено налагодження тісної співпраці з новоствореними територіальними громадами. Для нас важливо налагодити відповідну роботу з головами громад, поінформувати їх про послуги та можливості державної служби зайнятості, обговорити з ними питання щодо створення нових робочих місць, організації громадських робіт на території громад тощо», – зазначив В. Ярошенко.

Директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова підвела підсумки роботи за І півріччя поточного року. «Сьогодні спостерігається тенденція до підвищення економічної активності підприємств Дніпропетровського регіону, активізуються ринок праці, налагоджується співпраця з новими роботодавцями, активізується співпраця з територіальними громадами, модернізовані сервіси роботи служби зайнятості. Ми перші на Україні організували професійну підготовку кваліфікованих робітників на замовлення роботодавців з елементами дуальної форми навчання».

«Ситуація на ринку праці відображає стан економічного розвитку, який тісно пов'язаний із зайнятістю населення. Служба зайнятості виконує дуже важливу соціальну роль у реалізації політики зайнятості населення, саме тому партнерська взаємодія є невід’ємною частиною успішної реалізації завдань», - підкреслив Криворізький міський голова Юрій Вілкул.

Голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль зазначив, що із службою зайнятості у обласного об'єднання профспілок давні та тісні зв'язки. «Майже за десятирічний період спільної роботи проведена маса заходів, спрямованих на збільшення рівня працевлаштування незайнятого населення регіону і скорочення терміну комплектації вакантних робочих місць; збереження існуючих і створення нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності підприємств регіону»,- сказав він.

Голова президії Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв зауважив, що у зв'язку з нестачею висококваліфікованих робітників наразі актуальним є питання необхідності професійного навчання та підвищення кваліфікації дорослого населення. «На сьогодні перспективним напрямком спільної роботи є організація професійної підготовки незайнятого населення під замовлення роботодавців з використанням елементів дуального навчання. Ми вже маємо позитивні відгуки працедавців регіону про якісну підготовку кваліфікованих працівників по робочих професіях».

Виступаючі доповіли про свою роботу та перспективи на місцях.

На нараді були підведені підсумки діяльності за І півріччя 2018 року та обговорені актуальні напрямки покращення взаємної співпраці служби зайнятості із роботодавцями, соціальними партнерами та розглянуті основні завдання державної служби зайнятості.

У заключному слові В. Ярошенко акцентував увагу на тому, що ми робимо важливу справу і разом досягнемо вагомих результатів, яких від нас очікують, як шукачі роботи так і роботодавці регіонів. Наша служба працює для людей!