29.11.2023 | 14:53

Наразі служба зайнятості докладає максимум зусиль для здійснення моральної та матеріальної допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. Зокрема для їх соціальної адаптації до мирного життя та повернення до трудової діяльності.

У цьому напрямку фахівці служби зайнятості проводять низку заходів організаційного та практичного характеру, серед яких робочі зустрічі з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), військових частин, громадських та волонтерських організацій. Головна мета – інформування військовослужбовців, які звільняються з війська, про послуги та можливості служби зайнятості.

Нещодавно заступник директора Дніпровської філії Дніпропетровського ОЦЗ Яна Семенюк провела зустрічі з представниками Шевченківського РТЦК та СП, Центрально-Чечелівського РТЦК та СП та штурмової бригади «ЛЮТЬ».

Сторони досягли спільного відпрацювання заходів із забезпечення дотримання прав ветеранів війни та розвитку системи їх соціального захисту, психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації.

Також, в контексті даного напрямку роботи, начальник Дніпровського управління Дніпровської філії Дніпропетровського ОЦЗ Вікторія Пузанова провела нараду з представниками ТЦК та СП, органами місцевої влади та іншими соціальними партнерами, які опікуються проблемою працевлаштування та соціального захисту ветеранів та членів їх сімей.

Вона поінформувала присутніх про послуги, які надає служба зайнятості ветеранам, зокрема із соціальної адаптації та психологічної підтримки за підходом кейс-менеджменту. Акцентувала увагу на активізації роботи з роботодавцями стосовно працевлаштування ветеранів та здійснення заходів з адаптації робочих місць до потреб людей з інвалідністю внаслідок війни.

Як результат – сторони напрацювали подальші кроки співпраці щодо адаптації та соціальної підтримки ветеранів, інвалідів в наслідок війни та членів їх сімей.