21.09.2023 | 15:58

Впродовж усього періоду воєнного стану Дніпропетровська обласна служба зайнятості працює у звичному режимі.

З початку 2023 року послугами служби зайнятості Дніпропетровської області скористались майже 58 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 38,4 тис. осіб. Допомогу по безробіттю отримували 25 тис. осіб.

За сприяння фахівців служби зайнятості роботою забезпечені майже 20 тис. осіб.

За видами економічної діяльності найбільше громадян було працевлаштовано у сфері оптової, роздрібної торгівлі та ремонту автотранспортних засобів – 25,9%, переробній промисловості – 19,7% та сільському господарстві – 8,8%.

Послугами з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості скористалися 2,2 тис. безробітних. Певним категоріям осіб, які виявили бажання проходити перенавчання або підвищувати кваліфікацію за обраними спеціальностями чи професіями, видано 1,1 тис. ваучерів.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 1,6 тис. осіб. Крім того, 1,9 тис. безробітних залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

Особлива увага приділялась обслуговуванню громадян соціально незахищених категорій, зокрема молоді та особам з інвалідністю. Протягом 2023 року було працевлаштовано 1,5 тис. громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Особливе значення завжди має профорієнтаційна робота. Так, з початку року профорієнтаційні послуги отримали 51 тис. громадян.

Про наявність вільних робочих місць службу зайнятості поінформували 5,3 тис. роботодавців Дніпропетровщини; кількість вакансій, заявлених роботодавцями, становила майже 23 тис. од.