05.08.2022 | 13:03

1 липня стартувала державна програма «єРобота», яка складається з 6 проєктів. Один із них – отримання мікрогрантів українцями, які мають на меті створити бізнес або розвивати вже налагоджену власну справу.

Наразі продовжується прийом заявок на отримання мікрогрантів. Подати документи можна через портал ДІЯ: https://cutt.ly/zK4JT3k. Розмір гранту визначається відповідно до запиту заявника, але не менше 50 тис. грн, а за умови створення одного робочого місця – 150 тис. грн, двох робочих місць – 250 тис. грн.

Бажаючі підприємці, які мали на меті створити бізнес або розвити вже налагоджену власну справу, подали заявки на отримання державного фінансування для підтримки своєї справи – 304 в першу хвилю та 176 в другу.

При Дніпропетровському обласному центрі зайнятості створена Комісія з питань розгляду заяв та бізнес-планів для отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, яка проводить співбесіди з кандидатами на гранти.

40 підприємців, заяви яких були розглянуті за результатами першої хвилі подачі документів, вже отримали позитивний результат і незабаром розширять або започаткують власний бізнес.

Тематика бізнес-планів доволі різна: виробництво металевих виробів, продуктів борошномельної–круп’яної промисловості, готової їжі та страв, виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння, фруктових і овочевих соків та вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

З кожним днем бажаючих скористатися новою урядовою програмою щодо отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу стає все більше. Наразі Дніпропетровська область є однією із лідерів за кількістю заяв на отримання мікрогранту. Очікуємо створення нових робочих місць у регіоні.

Звертаємо вашу увагу, аби краще орієнтуватися при написанні бізнес-плану та умовах участі в програмі надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, радимо вам скористатися можливістю пройти курси за програмою «Мій мікрогрант: бізнес-план та дорожня карта» у Дніпропетровському центру ПТО ДСЗ.