23.05.2019 | 15:53

23 травня 2019 року, у Дніпрі, триває дводенний міжнародний Форум у форматі «круглого столу» на тему: «Соціальне партнерство у професійній освіті».

Цього дня, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, керівник українсько-німецького Проекту «ЕХАМ Дніпро» Віктор Сергєєв, голова Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок Віталій Дубіль, директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова, представник німецької організації роботодавців NORDMETALL, керівник українсько-німецького глобального Проекту з розвитку соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні Ханс Манцке, експерти Проекту «ЕХАМ Дніпро», асоціації роботодавців Вірменії та Грузії, підприємства - учасники Проекту «ЕХАМ Дніпро» проаналізували отримані результати Проекту «ЕХАМ Дніпро», обговорили позицію роботодавців щодо дуальної системи професійного навчання, необхідні дії та кроки по реформуванню профнавчання на регіональному та національному рівнях, подальші дії з розвитку професійної освіти з використанням елементів дуальної системи навчання.

Ринок праці потерпає від нестачі професійних кадрів. Найбільш затребувані нині – машиністи, слюсарі, токарі, електрики. Аби подолати цей дефіцит, обласна рада більше двох років спільно з німецькими партнерами впроваджує на Дніпропетровщині нову дуальну систему освіти у професійно-технічних закладах.

Як зазначив Гліб Пригунов, у результаті роботи обласного проекту «ЕХАМ Дніпро» вже 152 підприємства області долучилися до впровадження нової системи! Роботодавці розуміють, що такий підхід до навчання допоможе не тільки забезпечити якість підготовки робітників, а й підвищить мотивацію у студентів залишатися на відповідних підприємствах. До того ж, триває процес передачі ПТУ з державного рівня на місцевий, Дніпропетровська область прийняла на баланс вже 10 закладів освіти.

«Обласна влада готова допомагати ПТУ, які розуміють необхідність втілення дуальної системи. Будемо ініціювати зміни до нашої обласної програми освіти. Наша мета – це не тільки фінансувати професійні школи, а й завдяки системному підходу забезпечити область необхідними професіями, а працівників – комфортними умовами праці», – наголосив голова облради Г.О. Пригунов.

Під час панельних дискусій учасники обговорили відповідальність роботодавців за дуальну освіту, майбутнє професійної освіти в Україні, завдання, цілі та перші результати GIZ-проектів, подальші дії з розвитку професійної освіти з використанням елементів дуальної системи навчання.

У свою чергу, представники підприємств зауважили, що високопрофесійні робочі кадри - основа успішного бізнесу сьогодні і на перспективу.

За результатами «круглого столу» підписана Резолюція про взаємодію Сторін регіонального соціального діалогу за підтримки німецьких партнерів.

«Досвід співпраці служби зайнятості з роботодавцями виявив необхідність проведення якісної інформаційної роботи щодо переваг навчання з використанням елементів дуальної системи. Тому важливою для нас стала участь у реалізації українсько - німецького Проекту «ЕХАМ-Дніпро» - зовнішнє управління професійною освітою, започаткованого Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини разом з організацією роботодавців NORDMETALL Землі Східної Померанії Федеративної республіки Німеччини. Участь у Проекті дозволила нам розширити коло роботодавців, обізнаних з питання дуального навчання та вмотивованих до його впровадження», - зазначає директор Дніпропетровського ОЦЗ Вікторія Кузнецова.