30.04.2020 | 15:13

Про роботу в режимі карантину Дніпропетровської обласної служби зайнятості розповіла директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова на робочій зустрічі з головою Дніпропетровської обласної облдержадміністрації Олександром Бондаренком.

Вікторія Кузнецова повідомила, що незважаючи на введення карантину та встановлення обмежувальних заходів Дніпропетровська обласна служба зайнятості як система державних установ продовжує працювати в штатному режимі, організовуючи свою роботу з урахуванням прийнятих рішень Уряду.

Під час спілкування В. Кузнецова зазначила, що служба зайнятості максимально спростила процедуру реєстрації мешканців регіону, які залишились без роботи. «Зареєструватися у службі зайнятості та отримати матеріальну допомогу по безробіттю відтепер можна за спрощеною процедурою. Зробити це легко одним з трьох способів: потрібно заповнити лише дві заяви та надіслати на email центру зайнятості, подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості або скористатися послугами державного онлайн-порталу «Дія»».

Також вона охарактеризувала стан локального та регіонального ринку праці області, зауваживши, що нині на Дніпропетровщині близько 36 тис безробітних, безпосередньо під час карантину служба зайнятості зареєструвала понад 13,1 тис жителів області, які втратили роботу.

«Статус безробітного надається з 1-го дня подачі заяви. Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000 грн», - розповіла В.Кузнецова.

З метою збереження робочих місць, підтримки роботодавців, які є суб’єктами малого та середнього підприємництва, обласна служба зайнятості розпочала процес надання «Допомоги по частковому безробіттю», що передбачає виплату частини заробітної плати працівникам у розмірі 2/3 від окладу.

«Під час карантину кількість безробітних на Дніпропетровщині зросла. Це пов’язано з тим, що багато бізнесів та компаній були змушені тимчасово припинити свою діяльність. Нині і роботодавці, і працівники, які втратили роботу, можуть отримати підтримку. Закликаємо усіх, хто опинився у скрутному становищі, звертайтеся до Дніпропетровської обласної служби зайнятості», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.