02.12.2019 | 16:13

Дніпропетровська служба зайнятості спільно з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області продовжує позиціювання робітничих професій для громади сільського регіону.

29 листопада 2019 року у смт Солоне відбувся круглий стіл за участю представників навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, органів виконавчої влади, об’єднаних територіальних громад, роботодавців, відділу освіти та служби зайнятості.

Фахівці служби зайнятості розповіли про проведення профорієнтаційної роботи в службі зайнятості.

«Послуги з професійної орієнтації в державній службі зайнятості надаються всім соціальним групам та віковим категорія, які звернулись до центру зайнятості та роботодавцям щодо профвідбору кадрів на їх замовлення. Також служба зайнятості удосконалює онлайн сервіси для профорієнтації дорослого населення та молоді», - наголосила начальник відділу профорієнтації обласного центру зайнятості Ганна Коренькова.

Директор Солонянської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ Федір Федорович проінформував присутніх про професії, що актуальні на сучасному ринку праці та вимоги роботодавців.

Водночас, на базі КЗО Солонянське НВО «Солонянська СЗШ №1 І-ІІІ ступенів – Центр позашкільної освіти» та КЗО «Привільнянська СЗШ І-ІІІ ступенів», відбулося профорієнтаційне свято робітничих професій «Місто майстрів» з майстер-класами професій за участю фахівців з профорієнтації Дніпропетровського ОЦЗ та Солонянської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ.

Школярі мали змогу ознайомитися з різноманітними робітничими професіями та взяти участь у майстер-класах з робітничих професій галузей харчування, легкої та будівельної промисловості, сільського господарства, транспорту, інформаційних технологій та поліграфії.

Учні спробували свої можливості у ролях художника розмалювання по дереву, кухаря, офіціанта, кравця, закрійника, поліграфіста, тракториста, електрогазозварника, машиніста електровоза, слюсаря-ремонтника, столяра та інше. Майстер-класи проводили представники профтехосвіти Дніпропетровщини: ВПУ-17, ВПУ-55, ДВПУБ, МВПУПІТ, ПТУ-79, ДПЗЛ, ДЦПО, СПАЛ.

Фахівці служби зайнятості, використовуючи інтерактивні завдання, знайомили дітей з різноманітними професіями та спеціальностями. Відгадуючи ребуси та загадки з секретом, відшукуючи знаряддя праці представників різних професій, підбираючи асоціації до складних професій, назву професії на запропоновану букву, діти отримали нову інформацію про професії стоматолога, кінолога, арбітра, бахчевода, баталіста, орнітолога, ознайомилися з поняттям професіограми.

Також учні отримали інформацію про профорієнтаційну платформу – «Моя професія: консультаційна мережа», ознайомилися з алгоритмом професійного самовизначення, отримали буклети «Навігатор професій» та «Профорієнтація та розвиток кар’єри».

З цікавістю школярі знайомилися з вимогами професії до працівника, складали стратегію вступу до навчального закладу та свій професійний план.

Загалом у заході взяли участь близько 660 школярів.

Учасники заходу відзначили, що саме таке залучення до профорієнтації учнів різної вікової категорії має вплив на свідоме самовизначення у виборі професії та життєвого шляху.

Тож, Дніпропетровська служба зайнятості спільно з профтехосвітою і надалі буде знайомити школярів сільського регіону з різноманіттям і перспективами робітничих професій.