10.11.2023 | 14:25

Під час навчальної поїздки української делегації до Німеччини, у рамках реалізації українсько-німецького проєкту партнерства з питань розвитку соціального діалогу на Дніпропетровщині, директор ОЦЗ Вікторія Кузнецова відвідала місто Берлін, Гюстров та Шверін.

Разом із колегами провели ряд зустрічей із соціальними партнерами – представниками Федерації роботодавців федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія, Німецької федерації профспілок (DGB Deutsche Gewerkschaftsbund) та Німецької організації роботодавців «Nordmetall».

Сторони обмінювалися думками та досвідом щодо національних особливостей ролі соціального діалогу, в тому числі у частині регулювання колективно-договірних відносин. Зокрема експерт «Nordmetall» Гельмут Фітцке, з огляду на сучасні виклики, ділився практичними знаннями щодо дотримання соціальних стандартів роботодавцями, як передумови стабільної роботи підприємств та соціального захисту працівників.

Окрему увагу партнери приділили питанню взаємодії влади, роботодавців та закладів професійної (професійно-технічної) освіти задля наповнення ринку праці професійними робітниками.

Питання соціального партнерства є надзвичайно актуальною для служби зайнятості, оскільки безпосередньо впливає на розв’язання питання зайнятості мешканців регіону, їх захищеності та впевненості у завтрашньому дні.