08.11.2019 | 13:25

Дніпропетровська обласна служба зайнятості продовжує профорієнтаційний проєкт під назвою: «Професія поряд», який вже користується популярністю у школярів області.

7 листопада 2019 року 99 школяра міста Кам'янське, Царичанського, Дніпровського та Софіївського районів ознайомилися з Дніпровським національним університетом залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна в режимі Skype-зв’язку.

«Університет здійснює підготовку фахівців за 19 напрямами та 24 спеціальностями. Сьогодні в структурі університету діють 9 факультетів. Тож запрошуємо і вас на навчання до нашого університету», - привітав школярів відповідальний секретар приймальної комісії Вадим Горячкін.

Досить розгорнуто Вадим Миколайович представив кожен факультет навчального закладу та кожну спеціальність, щоб учні могли орієнтуватися який саме факультет їх цікавить.

Під час Skype-зустрічі були присутні всі декани факультетів, які відповідали на питання школярів. Учні отримали розгорнуту і найдостовірнішу інформацію по кожному питанню. Найбільше школярів цікавили економіко-гуманітарний факультет та факультет «Комп'ютерних технологій і систем».

Декан економіко-гуманітарного факультету, кандидат економічних наук, доцент Тетяна Полішко оповістила: «Факультет випускає фахівців у сфері управління, економіки, фінансів та перекладачів з англійської, німецької та французької мов. На факультеті працюють високопрофесійні викладачі, які мають досвід роботи на виробництві, в бізнесі, науці і дають студентам не тільки теоретичні знання, а й практичні навички роботи в умовах ринку».

Декан факультету «Комп'ютерних технологій і систем», професор Владислав Скалозуб повідомив: «Навчальний процес на факультеті забезпечують понад 20 викладачів, серед яких: 3 доктори наук та 9 кандидатів. Викладачі постійно підвищують рівень своєї кваліфікації. Для навчання студентів на кафедрі обладнано три комп’ютерні класи, які оснащені сучасною обчислювальною технікою з найбільш актуальним програмним забезпеченням. Частина занять проходить в обчислювальному центрі університету».

Школярів цікавили розмір стипендії, можливість забезпечення гуртожитком та вартість проживання в ньому.

«Університет постійно прикладає чимало зусиль для підтримання на належному рівні працевлаштування своїх випускників. Персональний розподіл випускників здійснюється на підставі сформованих заздалегідь замовлень на спеціалістів з боку підприємств ПАТ «Укрзалізниця», інших підприємств державної та приватної форм власності», - зауважив Вадим Горячкін.

Голова профспілкової організації студентів Яна Самборська розповіла про організацію змістовного дозвілля в університеті: День студента, Міс та Містер університету, студентська весна та ін.

Учасники зустрічі отримали інформацію про дні відкритих дверей університету, контакти приймальної комісії.

«Skype-зустріч дала змогу майбутнім випускникам дізнатись більше цікавої та корисної інформації про Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, яка обов’язково знадобиться їм під час вибору майбутньої спеціальності та навчального закладу для подальшого навчання», - зазначають у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості.

До відома: Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна був заснований у 1930 році як Дніпропетровський інститут інженерів транспорту (ДІІТ). З плином часу та обставин ВУЗ декілька раз змінював свою назву. В липні 2002 року він отримав статус національного, а в жовтні того ж року університету було присвоєне ім'я видатного вченого академіка НАН України Всеволода Арутюновича Лазаряна. Він займає друге місце у державному рейтингу серед ВНЗ транспорту, будівництва і технологій та має розгалужені міжнародні зв’язки.