23.11.2023 | 15:35

Вибір майбутньої професії – хвилюючий та серйозний крок у житті кожного школяра. Коли приходить час обрати для себе справу всього життя, випускник може стикнутися із зайвою інформацією, почати сумніватись у собі, відчувати розгубленість та тривогу. У таких ситуаціях до нагоди стають профорієнтаційній тести, які допомагають краще пізнати себе та свої таланти. Але, якщо цього недостатньо – фахівці служби зайнятості завжди готові допомогти школярам знайти себе на ниві професій.

Так, на запрошення КЗЗСО «Гімназія №2», фахівець з профорієнтації Дніпровської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Інга Тагунова провела профорієнтаційний урок «Правильно обираємо професію» для 30 учнів 8 та 9 класів навчального закладу.

Зустріч почалася зі жвавого обговорення професійних побажань кожного школяра, адже важливо з самого початку визначити чого саме бажає майбутній випускник. Наступним кроком було використання формули «хочу-можу-треба». Кожен учень запитував себе чого він хоче, чи можливо це реалізувати та чи актуально це в даний час.

Фахівчиня особливу увагу приділила перевагам вибору робітничих професій, адже саме вони на даний час користуються найбільшим попитом серед роботодавців.

Надалі Інга розповіла учням про можливість пройти тестування на платформі «Моя професія. Консультаційна мережа» та ознайомила з 5 важливими Soft Skills, які необхідні для вдалого працевлаштування у майбутньому.

Отримані знання учні закріпили за допомогою гри «Впізнай емоцію», яка сприяє розвитку емоційного інтелекту та налаштовує учасників на позитивний настрій. Велике задоволення хлопці та дівчата отримали від результатів «психогеометричного» тесту С. Делінгер.

Захід пройшов цікаво, а головне з користю.