05.07.2016 | 11:23

Зважаючи на соціальну значимість отримання внутрішньо переміщеними особами правової допомоги, у Покровському районному центрі зайнятості БО «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ», в рамках проекту «Підтримка Українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», провів презентацію Віртуального консультаційного центру для внутрішньо переміщених осіб. В семінарі взяли участь 25 внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку у центрі зайнятості.

Проектний координатор БО «Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» Євген Приходько презентував роботу Віртуального консультаційного центру для внутрішньо переміщених осіб (Центр). Він розповів про історію, роботу, можливості та досягнення Центру, а також способи отримання правової допомоги. Юристи центру віддалено надають безкоштовну юридичну допомогу внутрішньо переміщеним особам по Skype, Viber, Facebook і за телефонами гарячої лінії.

«За півроку роботи фахівцями консультаційного центру понад 2000 успішних правових консультацій надані віддалено. Основні питання, з якими внутрішньо переміщені особи звертаються до юристів Центру: затримка і припинення соціальних виплат; оформлення та продовження довідки ВПО; невиплати зарплати; працевлаштування; перетин лінії розмежування із зоною АТО», - зазначив він.

Фахівці районного центру зайнятості розповіли, що у приміщенні центру зайнятості створено «точки доступу» до он-лайн консультаційного центру Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» з використанням Інтернет-зв'язку та програми «Skype».

Учасники семінару на практиці побачили як працює Віртуальний центр. Під час зустрічі, за допомогою програми «Skype», безробітні з числа внутрішньо переміщених отримали онлайн-консультації від юриста центру. Після закінчення семінару юрист центру Тетяна Отрошко надала індивідуальну консультаційну допомогу усім, хто цього потребував.

Вимушені переселенці щиро подякували організаторам семінару за надану інформацію, контакти та допомогу. У сьогоднішньому світі важливо володіти інформацією та вміти її використати. Здобуті знання стануть підтримкою для учасників семінару в їх подальшому житті.

До відома, Проект є однією із Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду, що виконується «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку в Державній службі зайнятості. Ініціативи були створені за результатами урядових домовленостей між Німеччиною та Україною. Основне завдання діяльності полягає у наданні екстреної допомоги у вирішенні найбільш актуальних питань, з якими стикається країна та її населення у зв’язку зі збільшенням внутрішньо переміщених осіб. Проект працює у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Харківській областях.